artwork

Mitsubishi’den uzaktan çalışma çağına uygun yenilik

4 hafta önce

0

Mitsubishi uzaktan çalışanların zihin ve beden sağlığını destekleyecek bir mobil ofis tanıttı

Birçok şirketin tamamen uzaktan ve hibrit çalışma şeklini kalıcı hale getirdiği bu zamanda Mitsubishi, Canter 2WD model kamyonuyla mobil ofis konsepti mümkün kılıyor.

Mitsubishi Fuso Truck ve Bus Corporation (MFTBC), uzaktan çalışma yaşam biçimini desteklerken dış dünyayla derin bir bağlantıyı teşvik eden “NOMADPro Canter”ı tanıttı. “Doğanın iyileştirici gücünden yararlanma” konsepti üzerine geliştirilen araç, çeşitli kullanışlı olanaklara sahip mobil bir çalışma alanı sunan hafif bir kamyon olarak kendini gösteriyor. Kamyon, hem Japonya’da hem de başka ülkelerde çeşitli uygulamalarda kullanılan Mitsubishi Canter’ın 2WD modelini temel alıyor.

Çalışırken doğayı hissedebilmek

​Mitsubishi Fuso Truck ve Bus Corporation’ın ortak projesi, ilhamı dünya çapında geleneksel ofis tanımını altüst eden mekan fark etmeden çalışma ve dijital göçebelerin hızla yayılmasından aldı. İşe gidip gelmekle vakit kaybetmemek ve tüm hayatın esnekleşmesi bu çalışma modelinin faydaları arasında. Öte yandan evden çalışmak, çok büyük olasılıkla yetersiz hareket etmeye ve sosyal izolasyona yol açıyor. Bu sorunla mücadele etmek için MFTBC ekibi, iş-yaşam dengesini desteklemek ve uzaktan çalışma yoluyla çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığına katkıda bulunmak için NOMADPro CANTER’ı lanse etti.

Kamyon, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran olanaklara sahip. Kolayca gizlenebilen, ayarlanabilir bir masa ve bankın yanı sıra iki kişilik bir çalışma yeriyle donatıldı. Portatif bir yatağa ek olarak mutfak, lavabo ve duş odası da mevcut, böylece işten sonra dinlenebilir veya arabada uyuyabilirsiniz. Alan kompakt olmasına rağmen aracın sağ tarafındaki kanat tamamen açılabiliyor ve bu da kullanıcıların çalışırken kendilerini doğaya yakın hissetmelerini sağlıyor.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: designboom

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...