Mindshare Cif kampanyası ile yeni bir hedefleme stili

Youtube’un “Ad Sequence” özelliği, reklamınızı geçen kullanıcıyı tekrar hedefleyebilmenize olanak sağlıyor ancak bir reklamı görmek istemeyen izleyiciye aynı reklamı göstermek, istenmeyen tepkilere neden olabilir. Mindshare Cif kampanyası ile bu sorunu çözüyor, hikaye anlatımını daha eğlenceli bir hale getiriyor.

Mindshare Cif kampanyasında yeniden hedefleme kullanıyor ama izlenmeyen reklamı tekrar tekrar göstermiyor.

Farklı bir yeniden hedefleme sistemi

Cif’in yeni “Power & Shine” serisi için hazırlanan reklam kampanyası, şu ana kadar Youtube dünyasında görmeye alışık olmadığımız bir kurguyu hayata geçiriyor.

Youtube’a yeni eklenen “Ad Sequence” özelliğinin farklı bir kurguyla kullanıldığı kampanyada, bir reklamı izlemeden geçen kullanıcı yeniden hedefleniyor ancak aynı reklamı gösterip tepki çekmek yerine farklı bir yol izleniyor. Bunun için Cif, izleyici reklamı her geçtiğinde kullanıcının karşısına özel olarak hazırlanmış farklı bir kreatif ile çıkarak hedefleme ve hikaye anlatımını eğlenceli bir dille birleştiriyor.

Kullanıcıya özel kreatifler

Reklam kampanyasının oyuncuları, daha önceki Cif kampanyalarında da görmeye alıştığımız Pelin Akil ve Anıl Altan çifti.

İzleyicinin karşısına ilk çıkan reklamda Pelin’in Anıl’ı sorguya çektiği ve evi kimseye görünmeden nasıl temizlediğini anlatmasını istediğini görüyoruz.

Eğer kullanıcı bu reklamı sonuna kadar izlemez ve geçerse, eğlenceli çiftimiz bu sefer izleyiciye kendilerini geçtikleri için ne kadar üzüldüklerini anlatan ikinci bir film ile karşılarına çıkıyor.


İkinci filmin de geçilmesi ihtimalinde, çiftimizi bu sefer ürünün özelliklerini çok daha hızlı bir şekilde anlattıkları üçüncü bir filmde izliyoruz.

Eğer izleyici üçüncü reklamı da izlemeden geçerse, sonunda geçemeyeceği ve çiftimizin “direkt konuya” girdikleri bir “bumper” mesajı ile karşılaşıyor.

İlk reklamı geçmeden sonuna kadar izleyen kullanıcıları ise daha sonra karşılarına çıkacak sürpriz bir teşekkür filmi bekliyor.

Künye:

Reklamveren: Unilever Türkiye – Cif
Ajans: Mindshare & Wanda Digital

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.