artwork

Migros, “Reyon Savaşları Challenge” ile TikTok dünyasına giriş yaptı

2 sene önce

0

Migros ve TikTok ajansı H2O United imzalı projede dünyada ilk defa fenomenler arası performans yarışması düzenlendi. “Reyon Savaşları Challenge” ile TikTok dünyasına başarılı bir giriş yapan Migros, TikTok hesabının aldığı 3.4 milyon tekil içerik yorumu ile sadece Türkiye’de değil, dünyada rekor kıran markalar listesine adını yazdırdı. Migros, milyonlarca like ve yorumun yapıldığı projedeki etkileşim oranları ve yarışmanın sonunda verdiği güçlü mesaj ile sıra dışı bir iletişim çalışmasına imza attı.

 Migros, Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan TikTok’a dikkat çeken bir proje ile dâhil oldu. “Reyon Savaşları Challenge” adlı proje kapsamında, gruplar halinde özel dans koreografileri hazırlayarak performanslarını sergiledikleri videoları hesaplarında paylaşan TikTok fenomenleri, takipçilerini bu gönderileri beğenmeye ve Migros TikTok hesabını takip etmeye davet etti. Yarışma sonunda ise kazanan grubun takipçilerinin 15 bin TL değerinde Money ödülünün sahibi olacağı duyuruldu.

48 saatte 130 bin takipçi

Dans performanslarının mecraya özgü efektlerle birleştirildiği videoların paylaşıldığı proje ile ilk 48 saatte 130 bin takipçi kazanan Migros, 6.7 milyon video yorumu ve yüzde 74 etkileşim oranıyla TikTok’ta dünya rekoru kıran markalardan biri oldu. ‘Region First’ kullanım ve SuperLike reklam modeli kullanımı gerçekleştirilen projede, her beğenide ekranlar Migros logosu ile donatıldı. Proje sonunda ise kazanan fenomen ve ekibinin takipçileri, 15 bin TL değerindeki Money ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, “Barış kazandı” mesajı ile tüm grupların destekçilerine de hediyeler dağıtıldı. “Reyon Savaşları Challenge” ile gençlerin dünyası TikTok’ta gençlerin dilini kullanarak başarılı bir şekilde giriş yapan Migros, yeni nesil iletişimde sektör için örnek olacak bir projeye imzasını attı.

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...