Microsoft’un temel stratejileri yeniden yapılandırıldı

Microsoft CEO’su Steve Ballmer, şirketin “one strategy, one Microsoft” sloganıyla açıkladığı yeni stratejisini açıkladı. Duyurulan bu yeni yapılanmada amaç daha fazla hız ve verimliliğe ulaşmak. Marka,  “şirketlere ve bireylere cihaz ve hizmet ailesi” sağlamak temel stratejisine  odaklanacak. Şirkette yeni yapılanma doğrultusunda Microsoft Office Başkanı Kurt Delbene emekliye ayrıldı. Ballmer daha önce de çalışanlara yazdığı bir yazıda araştırma ve strateji başkanı Craig Mundie’nin gelecek yıl ayrılacağını duyurmuştu.

Bu değişimler Microsoft’un merakla beklenen Windows 8 işletim sisteminin başarısız lansmanından sonra meydana geldi. Ballmer bu yeniden yapılanma sonucunda Microsoft’un ayrı organizasyonlar olarak değil tek bir stratejiye sahip tek bir şirket olarak hareket edeceğini belirtti ve “Pazarlama  ve reklam faaliyetlerimiz, tüketici etkileşimlerimiz  bütünleşik yaklaşımlarla tek bir şirketi yansıtmak üzere yeniden tasarlanacak” dedi.

Steve Ballmer ayrıca çalışanlardan ürün kavramsallaştırma ve yenilikler konusunda pazarlama ve satış anlamında daha iyi uygulamalar beklediğini de belirtti.

Şirketin pazarlama faaliyetlerine Tami Reller başkanlık etmeye devam edecek ve Bill Clinton’ın eski araştırmacısı Mark Penn de bu yeni merkezileştirilmiş reklam ve medya çalışmalarında pazarlama stratejisi konusunda söz sahibi olacak.

Microsoft yeni iş temellerini mobil cihazlar, Windosws, Office 365, Azure ve Bing ürünlerine dayandıracak ve bunlar şirketin finansal başarısına katkıda bulunacak temel ürünler olacak.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.