artwork

Microsoft ‘Yılın Yaratıcı Pazarlamacısı’ ödülünü kazandı

3 yıl önce

0

Yılın Yaratıcı Pazarlamacısı ödülü her yıl, “uzun süre boyunca yaratıcı ve Cannes Lions ödüllü çalışmalar yayınlamış, yenilikçi pazarlama çözümleri üretme konusunda itibar kazanmış bir reklamverene” veriliyor. 2021 yılının kazananı Microsoft oldu.

Xbox ‘Survival billboard’: Microsoft için çok sayıda Cannes Lions kazandı.

Microsoft, yıllar içinde çok sayıda Cannes Lions kazandı. Marka, 2019’da McCann New York’un Xbox için hazırladığı “Changing the game” ile Brand Experience & Activation kategorisinde Grand Prix ve Titanium Lion da dahil olmak üzere beş ödül kazanmıştı.

Markaya ait diğer Cannes Lions kazananları arasında; McCann New York tarafından yaratılan ve 2017 yılında Glass Lion ödülü kazanan “Make what’s next” kampanyası, Xbox’ın 2016 yılında 17 kez ödüllendirilen McCann London imzalı “Survival billboard” ve yine McCann London imzası taşıyan Creative eCommerce kategorisinde kazandığı Grand Prix de dahil 7 ödülü evine götüren “Xbox Design Lab Originals: The Fanchise Model” kampanyası yer alıyor.

Microsoft, 25 Haziran’da Cannes Lions Live sırasında ödülünü alacak.

Microsoft’un Pazarlama Müdürü Chris Capossela ödül ile ilgili: “Yaratıcı hikaye anlatımımızla tanınmak büyük bir onur. Müşterilerin ve değişim yaratanların sesini yükseltme tutkumuz, teknolojinin bizi nasıl bir araya getirebileceğini ve dünyada anlamlı bir değişime nasıl ilham verebileceğini göstermeye yardımcı oluyor.” dedi.

Cannes Lions Başkanı Philip Thomas da şunları ekledi: “Microsoft’un Cannes Lions’daki performansıyla ilgili gerçekten öne çıkan şey, gerçek bir ürün ve coğrafya yelpazesinde Lions’ı kazanmaları yani tüm işlerinde ve dünyada yaratıcılık sınırlarını zorlamaları.”

Cannes Lions Yılın Yaratıcı Pazarlamacısı ödülünü ilk kez 1992 yılında vermişti. Önceki kazananlar arasında Apple, Burger King, Coca-Cola, Google, Heineken, Ikea, Mars, McDonald’s, Samsung ve Unilever yer alıyor.