Microsoft, Tofaş’a yapay zeka eğitimi verdi

Dünya çapındaki markalara sunduğu yapay zeka eğitimleriyle de dijital geleceğe yön vermeyi amaçlayan Microsoft, Tofaş ile yapay zeka eğitimi üzerine bir iş birliği başlattı.

Microsoft ile ortak yürütülen Yapay Zeka Programı kapsamında, 40 Tofaş çalışanına verinin anlamlandırılması, analiz edilmesi, tahmin edilmesi ve projelerin gerçek hayatta uygulanabilirliği konularında eğitim verildi.

Yapay Zeka ve Nesnelerin Interneti – Endüstri 4.0’ı odağa aldıklarını belirten Tofaş CIO’su Ömer Özgür Çetinoğlu şirketin dijitalleşmesi ile ilgili olarak, “Dijitalleşme yolunda adımlarımız ve Endüstri 4.0 uygulamalarımız otomotiv sektöründeki dönüşümde bizi rekabetçi yapan önemli adımlar. Sektörün karşılaştığı zorlukları aşmada başarılı olmak isteyen kurumlar bunu içselleştirmiş olmak zorunda. Yaptığınız basit otomasyonlarla ergonomide, hızda önemli yollar kat edebilirsiniz ama bunlar yeterli değil. Yeni endüstri çağında yüksek katma değer yaratan konuları seçmek ve bunu başaracak insanlara sahip olmak en önemli yetkinlik. TOFAŞ da bu iş birliğiyle bu yolda önemli bir adım attı.” dedi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu ise konu ile olarak, “Sektörlerin dönüşümündeki en önemli araçlardan biri yapay zeka, artık hangi sektörde olsun birçok şirket teknoloji şirketine dönüştü” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.