Microsoft reklam panolarında işaret dilini kullandı

London Waterloo, Birmingham New Street, Manchester Piccadilly, Leeds ve Edinburgh Waverley de dahil olmak üzere bir dizi tren istasyonundaki dijital billboardlarda İngiliz İşaret Dili’ni kullanarak Microsoft, bir ilke imza attı.

MRM tarafından oluşturulan kampanya, yanında görünen metni işaret dili ile anlatan bir BSL tercümanının yer aldığı 10 saniyelik videoları barındırıyor: “Ne kadar kapsayıcı olursanız, o kadar yenilikçi olabilirsiniz. Birlikte herkes için daha iyi ve daha erişilebilir bir dünya yaratabiliriz.”

Tercümanlar, Microsoft’un AI for Good planının bir parçası olan işaret dili girişimi Signly tarafından temin edildi.

Kampanya, Microsoft’un şirketlere daha kapsayıcı olmalarına yardımcı olacak kaynaklar sağlayan bir erişilebilirlik web sitesinin lansmanı ile birlikte geliyor. Site; işe alım uygulamaları, dijital beceriler, farklı bir kültürü büyütme ve erişilebilir çözümler oluşturma gibi konuları kapsıyor.

Microsoft İngiltere Hikaye Anlatıcılığı ve Dijital Varış Noktaları Lideri Victoria Oakes: “İnovasyon, düşünce çeşitliliğinden gelir, bir kapsayıcılık ve erişilebilirlik kültürü oluşturarak daha fazla çeşitlilik teşvik edilebilir.

Microsoft buna büyük önem veriyor ve bu kampanya, teknolojinin yetersiz hizmet alan nüfuslar için erişimi iyileştirmede oynadığı rolü gözler önüne seriyor; herkesin değişen bir ekonomide iş aramak için teknolojiye, becerilere ve fırsatlara erişimini sağlama taahhüdümüzü paylaşıyoruz.” dedi.

Microsoft İngiltere Erişilebilirlik Direktörü Hector Minto şöyle ekledi: “İngiliz İşaret Dili, İngiltere’deki on binlerce sağır insanın tercih ettiği dil. Her gün çevrim içi ve çevrim dışı erişilebilirlik özelliklerinin eksikliği nedeniyle insanlar önemli bilgileri anlayamıyor.

Bu, personelini güçlendirme, faaliyetlere tam katılım sağlama ve gelecekteki büyümeyi destekleyebilecek yeniliklerin kilidini açma fırsatını kaçıran şirketleri engelliyor.”

Künye

Ajans: MRM

Yaratıcı Yönetmenler: James Thorley, Paul Skeffington

Hayır Kurumu ile İş Birliği: Royal Association for Deaf People

Medya: Carat, Posterscope

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.