artwork

Microsoft iOS ve Android için yeni uygulama hazırlıyor

5 sene önce

0

Microsoft iOS ve Android için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Windows Central’in kaynaklarına göre, teknoloji şirketi, Movies & TV (filmler ve televizyon) App’ini markete sokmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İllüstrasyon: Alex Castro

 

Geçtiğimiz ekim ayında, Microsoft artık Windows 10 Mobile’in üzerine daha fazla odaklanmayacağını açıkladı ve iOS ve Android için en iyi Windows 10 uygulamaları üzerine çalışmaya başladı. O zamandan bu yana şirket, web tarayıcıları Microsoft Edge ve Microsoft Launcher gibi yeni uygulamalarını tanıtmıştı. Ama sadece PC’de, Xbox’ta ve Windows 10 Mobile tarayıcılarında kullanılabilen Movies & TV gibi uygulamalar eksik kaldı.

Eğer bahsi geçen uygulamaya iOS ve Android’den ulaşılacaksa, iTunes, Google Play Movies & TV ve diğer benzeri platformlarla da rekabet edebilir. Özellikle iTunes, Windows hayranları arasında popülerliğini zaten göstermişti: Microsoft’un Windows mağazasından önce orada yer almayan uygulamalar arasında en çok arananlardan biriydi.

Tüketiciler ve Windows severler için şu an sürecin tamamlanmasından ve beklenen duyurunun yapılmasından başka yapılacak pek bir şey kalmıyor.

Kaynak: The Verge

Microsoft Google’ı piyasa değeri bakımından geçerek Apple ve Amazon’un ardından 3. en değerli şirket olmuştu.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...