artwork

Michel Gondry, John Lewis’in yeni Noel reklamını yönetiyor

7 yıl önce

0

John Lewis’in bu yılki Noel reklamını Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve The Science of Sleep gibi filmlerin yönetmeni Michel Gondry çekti.

Geçmişte de reklamlar ve müzik videoları çeken Oscar ödüllü Fransız yönetmen, tüm zamanların en çok ödül kazanan Levi’s’ın 1994 yapımı “Drugstore” reklamını da yönetmişti.

Gondry, bu yılın başında da yalnızca iPhone 7 Plus kullanarak Apple için “Détour” adındaki kısa film çekmişti. Animasyon, su altı çekimi, time-lapse ve slow motion tekniklerinin birleşiminde ortaya çıkan filmde Fransa’nın güneyine giden bir ailenin yol boyunca başından geçen tüm maceralara tanık oluyoruz.

John Lewis’in bu yılki Noel reklamı da yine Adam & Eve/DDB imzasıyla Kasım ayında karşımıza çıkacak. Markanın bundan önceki dört reklam filmini – “The long wait” (2011), “The journey” (2012), “Monty’s Christmas” (2014) ve “Buster the Boxer” (2016)Blink Productions’tan Dougal Wilson yönetmişti. John Lewis’ın 2015 yılına ait “Man on the moon” reklamını ise Kim Gehrig yönetmişti.

Wilson, 2015 yılında Campaign için verdiği bir söyleşide Gondry’nin ona ilham veren yönetmenlerden biri olduğunu paylaşmıştı.