artwork

Michael Jordan’ın Nike ile olan sponsorluk anlaşması film oluyor

1 yıl önce

0

Nike’ın eski yöneticisi Sonny Vaccarro’nun hayatını işleyecek olan film, basketbol efsanesi Michael Jordan’ın Nike ile yaptığı milyon dolarlık anlaşmayı konu alacak.

Film projesinde Ben Affleck ve Matt Damon gibi ünlü isimlerde yer alacak. Filmin ismi ise AIR olacak.

Michael Jordan, Chicago Bulls ile geçirdiği 13 yılda altı NBA şampiyonluğu kazandı ve basketbolun zirvesine oturdu. O, kimileri için hiç bir zaman yeri doldurulamayacak bir süper yıldız. Basketboldaki yeteneğinin yanında spor markası “Nike” ile olan işbirliği de, neredeyse NBA kariyeri kadar efsanevi oldu.

Nike 1980’lerde, o zamanki NBA çaylağı olan Jordan ile çalışmaya karar verdi. İlk baştaki tereddütler karşın, bu birliktelik onlarca yıllık inanılmaz derecede kazançlı bir işbirliğine dönüştü.

Yeni film “AIR”, sponsorluk anlaşmasının nasıl yapıldığını ve eski Nike Yöneticisi Sonny Vaccaro’nun Jordan’ı marka konusunda nasıl ikna etmeyi başardığını anlatıyor.

Hollywood yıldızları Ben Affleck ve Matt Damon, Nike ve Michael Jordan arasındaki ikonik anlaşmanın ardındaki hikayeyi beyaz perdeye taşıyor. Filmin vizyona girmesinden önce Ben Affleck, “Hayatımızın en yaratıcı ve kişisel deneyimiydi” dedi.

Filmin resmi sinema gösterimi 5 Nisan’da gerçekleşecek. Oyuncu kadrosu açısından da film daha vizyona girmeden dikkatleri üzerine çekiyor. Senarist Ben Affleck, Nike’ın kurucusu Phil Knight’ı oynayacak. Matt Damon, Sonny Vaccaro’yu canlandırıyor. Deloris Jordan rolünde Viola Davis, Rob Strasser rolünde Jason Bateman, Howard White rolünde Chris Tucker ve James Jordan rolünde Julius Tennon ile şimdiden heyecanlanmak için nedenler var.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...