artwork

MG Media ve Airsqreen’den Eti Çocuk Tiyatrosu için anlık ölçümleme

2 yıl önce

0

Eti’nin MG Media ve Airsqreen ile birlikte Eti Çocuk Tiyatrosu için hayata geçirdiği dijital açıkhava kampanyası Türkiye’de bir ilk olarak gerçek zamanlı raporlanmaya başladı.

Gıda sektörünün öncü ve lider kuruluşu Eti’nin MG Media ve Airsqreen ile birlikte Eti Çocuk Tiyatrosu için başlattığı dijital açıkhava kampanyası ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı. Eti Çocuk Tiyatrosu’nun dijital açıkhava kampanyası, Türkiye’de gerçek zamanlı olarak raporlanan ilk kampanya oldu.

Eti Çocuk Tiyatrosu çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 20 yılı aşkın süredir ücretsiz tiyatro oyunları sergiliyor. Edirne’den Hakkâri’ye, Lefkoşa’dan Ankara’ya kadar yurt içinde ve yurt dışında onlarca şehri dolaşarak 3 milyonu aşkın çocuğa oyunlarıyla tiyatro sevgisi aşılayan Eti Çocuk Tiyatrosu, ilk özgün oyunu ‘Mutluluk Denince Akla’ ile pandemi nedeniyle dijital ortamda sürdürdüğü gösterimlerini Aralık 2021 itibarıyla yeniden sahnelere taşıdı. Bu kapsamda İstanbul gösterimlerinin gerçekleştirileceği Trump Kültür ve Gösteri Merkezi ve Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi çevresinde seçilen 29 face açıkhava dijital ekran kullanılarak toplam 59.850 frekans yayın planlandı. Bu yayınlar, MG Media öncülüğünde, Airsqreen Digital Outdoor Ölçümleme Paneli ile anlık olarak kontrol edilmeye başlandı. Böylece tek tek her reklam gösterimi Airsqreen platformundan takip ediliyor ve reklamların hangi ekranda, kaç defa, ne zaman ve ne kadar süreyle gösterilmiş olduğu bilgisi anlık öğrenilebiliyor. Grafikler ve raporlar ile sorun tespit edildiği anda hızlı müdahale şansı yakalanıyor.

Türkiye’de ilk kez kullanılan panel, açıkhava medya dünyası için yeni ve önemli bir kazanım oldu. Platformun sağladığı bağımsız ölçüm ve anlık raporlama özelliğinin açıkhava sektörünün büyümesine olumlu katkılar sağlayacağı öngörülüyor.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...