artwork

Mey|Diageo’dan sektöründe bir ilk: Bilecik fabrikası artık karbon nötr

2 ay önce

0

Mey|Diageo; Türkiye’de kendi sektöründe bir ilki gerçekleştirdi ve Ekosistem 2030 hedefleri doğrultusunda Bilecik fabrikasını karbon nötr hale getirdi.

Sorumlu bir sosyal kurum olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Mey|Diageo; Türkiye’de içerisinde yer aldığı alkollü içecek sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. Diageo’nun global ölçekte belirlediği Ekosistem 2030 hedefleri kapsamında yer alan “tüm operasyonlarda net sıfır karbona ulaşma” hedefi doğrultusunda, Bilecik fabrikasını karbon nötr hale getirdi. Karbon Nötr sertifikasyon sürecini tamamlayan Bilecik fabrikası, süreçlerinde yenilenebilir enerji kullanmaya başladı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Mey|Diageo Genel Müdürü Levent Kömür, “Sürdürülebilirliğin çok boyutlu bir konu ve sürdürülebilir bir gelecek için verilen mücadelenin uzun soluklu bir yolculuk olduğunun bilincindeyiz. Ekosistem 2030 hedeflerimiz ışığında; çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle birlikte geliştirdiğimiz, uyguladığımız, takip ettiğimiz projelerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Karbon nötr çalışmalarımızla, tüm operasyonlarımızda net sıfır karbona ulaşabilmek için çalışıyoruz. Bilecik fabrikamızın karbon nötr sertifikasyon sürecinin tamamlanması da bu önemli çalışmalardan bir tanesi… Bu konuda Türkiye’de sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Daha sürdürülebilir bir gelecek için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Doğaya, insana ve paydaşlarına saygı temelleri üzerine inşa ettiği çalışmalarla “başka bir şirket”in mümkün olduğunu göstermeye çalışan şirket; içerisinde bulunduğu topluma ve paydaşlarına uzun dönemli ve sürdürülebilir değer yaratma hedefiyle çalışmaya devam ediyor.

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...