artwork

Metaverse neleri başarabilir?

1 yıl önce

0

Meta’nın yeni çalışması, metaverse’ün potansiyelini gösteriyor

İş yerlerinde ve sınıflarda metaverse’ün faydalarını tanıtmak için Meta, Birleşik Krallık ve Avrupa’ya özel kampanyasının yeni aşamasını başlatıyor. Kampanya, metaverse’ün neler başarabileceğini göstermeye yönelik girişimin ikinci kısmı.

“Metaverse sanal olabilir ancak etki gerçek olacak” başlıklı yeni kampanya, Creative-X tarafından (in-house ajansı) yaratıldı ve İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve Belçika’da TV, basılı, dijital ve açıkhava mecralarda yayınlanacak.

Meta’ya göre; ilk aşamayı (Eylül 2022’de başlatıldı) temel alan kampanya, metaverse teknolojisinin sağlayabileceği sosyo-ekonomik faydaları tanıtan reklamların devamı niteliğinde.

Reklamda tasvir edilen faydalar arasında; itfaiyecilerin insanları daha münasip bir şekilde kurtarma potansiyeli (doğrultuyu simüle eden VR donanımlı kasklar aracılığıyla), sağlık uzmanları için gelişmiş eğitim (sanallaştırılmış dijital ikiz teknolojisi ile uygulanan kalp ameliyatı gibi) ve sürükleyici öğrenme (simüle edilmiş tarih dersleri gibi) yoluyla yeni öğrenme fırsatları yer alıyor.

Politika belirleyiciler, uzmanlar ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan Meta, son kampanyasının metaverse hakkında daha fazla diyalog başlatmaya yardımcı olacağını, sektörler arasında ve dünya çapındaki uzmanlarla iş birliğini teşvik edeceğini umuyor.

Künye
Ajans: Creative-X
Medya Planlama ve Satın Alma: Spark Foundry ve Meta’nın in-house medya ekibi

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...