artwork

Messi, WeChat’in reklam yüzü oldu

11 yıl önce

0

Çin merkezli mesajlaşma uygulaması WeChat, reklam yüzü olarak üç kez FIFA Yılın Futbolcusu ödülünü kazanmış olan Lionel Messi ile anlaştı.

Messi’nin oynadığı WeChat’in televizyon reklamı dün görücüye çıktı. Toplamda dört reklamın bulunduğu kampanyanın merkezinde, Arjantinli yıldızın WeChat’in video özelliğini kullanarak ağlayan bir bebeği eğlendirmek için futboldaki marifetlerini sergilediği Babalar Günü temalı reklam bulunuyor.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya ve Güney Amerika kıtalarındaki diğer birçok ülkede reklam kampanyasını hayata geçiren WeChat’in en son sloganı “We Share. We Love. WeChat”in yer aldığı reklamda, Messi’nin dostları ve ailesiyle WeChat üzerinden nasıl temasa geçtiği işleniyor. Kampanya kapsamında hayranları Messi’nin videoları, sesli mesajları ve fotoğraflarının yer alacağı WeChat ID: MessiOfficial resmi WeChat hesabını da takip edebilecekler.

İngilizce ve Endonezya dilindeki versiyonları henüz dikkat çekmemişken, bu kampanyanın en popüler reklamı olan İspanyolca versiyonu ise YouTube’da 130.000 görüntüleme sayısına ulaştı. Messi’nin İspanya’daki popülerliğinin bunda etkisinin olduğu düşünülüyor.

Messi’yi reklamında oynatmak için yüksek miktarda para harcadığı düşünülen WeChat, bunun karşılığında dünyadaki birçok futbolseveri kullanıcı olarak kazanmayı hedefliyor. Futbolla ilgilenen herkesin Messi’yi tanıması, WeChat’in globalleşme arzusuna da katkıda bulunması bekleniyor.

WeChat uygulamasının sahibi Tencent şirketinin Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, “Bu kadar kısa bir süre içinde 70 milyon kayıtlı kullanıcı eşiğine ulaşmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını dinliyor ve ses, video, resimleri ile önemli anlarını paylaşmak suretiyle daima sevdikleri ile bağlantıda kalmasını sağlayan bir uygulama sunuyoruz” dedi.

Lionel Messi ile yapılan kampanya hakkında da konuşan Yeung sözlerini şöyle sürdürdü: “Lionel gerek bir futbol süperstarı gerekse WeChat kullanıcısı olarak WeChat hakkında bilinç oluşturmak ve WeChat’in faydalarını iletmemize yardımcı olmak için ideal bir isim. WeChat’i en çok sevdikleri insanlar ile daha yakın bir temas içinde olmaya değer verenlere ulaştırmak üzere Lionel ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Öte yandan WeChat, geçtiğimiz yıl Çin’de 300 milyon ve Çin dışında ise 50 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...