Mercury’den Türkiye’ye büyük ödül geldi

Excel İletişim’in Lipton için geliştirdiği “Çaya Ses Ver” kampanyası, dünyanın önemli iletişim, pazarlama ve reklam ödüllerinden biri olan Mercury Excellence Awards yarışmasında, “Publicity” kategorisinde Gold alan tüm kampanyalar arasında “Best of Publicity” projesi seçilerek “Grand Award” ödülünün sahibi oldu.

1987’de ABD’de, uluslararası alanda iletişim sanatı ve bilimini geliştirmek amacıyla kurulan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyonu olan MerComm’un; reklam, PR, kamu ilişkileri ve kurumsal iletişim projelerinin ödüllendirildiği Mercury Excellence Awards’ta bu yıl; Amerika, Kanada, Avrupa ve Uzak Doğu’dan toplam 650 iletişim projesi yarıştı. Yenilikçi, orijinal, stratejik ve yaratıcı iletişim çalışmalarının onurlandırıldığı Mercury Excellence Awards’ta, tüm kazananların arasından Büyük Ödül verilmek üzere yeniden değerlendirilen iletişim çalışmaları arasından Çaya Ses Ver projesi, “Best Of Publicity” seçilerek kategoride “Büyük Ödül”ün de sahibi oldu.

Excel İletişim Ajans Başkanı Figen İsbir “Bu kampanyanın başarısı stratejisinde. Hep inandığımız, taktiksel değil stratejik yaratıcılığa verilen bir ödül bu. Bu ödülü Mercury Excellence Awards gibi mükemmelliği ödüllendiren ve tam bağımsız, çok saygın bir oluşumdan almak ayrıca bir onur bizim için. Stratejik yaratıcılığın bir diğer koşulu da üretkenliği ve doğurganlığıdır. Bu fikrin uzun yıllar Lipton için kullanışlı olacak bir alt yapı oluşturduğuna da eminiz” dedi.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.