Mercedes-Benz’e yeni pazarlama ve satış direktörü

Mercedes-Benz Türk’ün otomobil satışında gösterdiği yüksek performans nedeniyle yeni bir yapılanmaya gidilerek, “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü” kuruldu. Bugüne kadar elde edilen başarıların artırlması hedefiyle kurulan yeni direktörlüğün başına da Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörü olarak Şükrü Bekdikhan atandı.

Şükrü Bekdikhan

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Westfalen Münster Üniversitesi’nde işletme dalındaki eğitiminin ardından, 23 yıl önce Mercedes-Benz Türk bünyesinde göreve başlayan Şükrü Bekdikhan, 2007 yılında Mercedes-Benz Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Bölüm Müdürü olarak tayin edildi. 2009’da Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Bölüm Müdürü olarak atanan Bekdikhan ve ekibi önderliğinde Mercedes-Benz otomobil satışları, Türkiye premium otomobil segmentinde önemli seviyede yükseldi.

1964 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Şükrü Bekdikhan, 1 Temmuz 2015 itibarıyla Mercedes-Benz Türk’ün ilk “Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü” olarak görevine başladı.

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.