Mercedes Benz Çin Yeni Yılı’nı sevmek için çok neden var diyor

Mercedes Benz Çin Yeni Yılı’nı samimi sohbetlerin olduğu bir kampanyayla kutluyor. Moda tasarımcısı Jimmy Choo, squash oyuncusu Nicol David gibi tanınmış insanlar kendi anılarını anlatıyor.

‘Million things to love about Chinese New Year’ temalı birçok videoyu YouTube hesabında paylaşan Mercedes Benz Malezya, bazı tanınmış insanlara Çin Yeni Yılı’nı neden sevdiklerini soruyor.

Dato’ Faridah Merican ve Joe Hasham çiftinin kamera karşısına geçtiği videoda izleyicileri, kalpleri ısıtan bir diyalog bekliyor. Özellikle Merican eşine “Çin Yeni Yılı ile ilgili sevdiğin şey nedir?” diye sorduğunda Hasham’ın “Sensin” diye cevap vermesi ile romantik bir başlangıç yapılıyor. Sonra Hasham, Çin Yeni Yılı’nda ne yaptıklarını anlatmaya başlıyor. Merican, ilginç bir gelenek olan ‘Chap Goh Mei’den bahsediyor: Erkek arkadaş veya koca arayışındaki bekar kadınlar, isimlerini ve telefonlarını yazarak mandalinaları nehirlere fırlatıyor. Video, Hasham’ın Shakespeare’in “Is this a dagger which I see before me?” sözünden ilham alarak söylediği gülünç cümle ile sona eriyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.