Site icon Campaign Türkiye

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz yakın zamanda şirketin Sandy Springs, Georgia‘daki ABD genel merkezinde, ilk premium elektrikli araç şarj merkezinin açılışını yaptı. Aynı zamanda bu lansman, bölgenin tüm elektrikli araç markalarına hitap eden halka açık şarj ağında önemli bir genişlemenin başlangıcını işaret ediyor.

Ayrıca bu hareket, otomobil üreticisinin 2030 yılına kadar en az 400 şarj merkezinde 2.500 şarj cihazı kurmak amacıyla MN8 Energy ile ortak girişime 1 milyar ABD dolarının üzerinde yatırım yapma yönündeki iddialı planının bir parçası.

Mercedes-Benz ABD genel merkezinde yeni açılan şarj merkezi, bağımsız şarj tesisleri için bir referans noktası niteliğinde.

Bu merkez, sektördeki en hızlı şarj hızlarından bazıları olan 400kW’a kadar şarj etme kapasitesine sahip ChargePoint şarj cihazları da dahil olmak üzere birçok önemli özelliğe sahip.

Kapsamlı bir hamleyle bu fişler tüm elektrikli araç markalarının sürücülerinin kullanımına sunulacak.

Ek olarak, tüm kullanıcılar; kanepeler, şezlonglar, otomatlar, içecekler ve tuvalet olanaklarıyla donatılmış konforlu salonlarda dinlenebilir.

Hepsi bu değil. Tesiste, güneş panelleri aracılığıyla temiz elektrik üretirken aynı zamanda hava koruması ve güvenlik aydınlatması sunan bir güneş kanopisi de bulunuyor.

Sokaktan görülebilen 15 metre yüksekliğindeki bir pilon, her şarj istasyonunun durumunu göstererek kullanımda, boş veya ayrılmış olup olmadığını gösterirken, özel noktalar engeli olan kullanıcıların erişimine uygun araçlara, kamyonetlere veya römorklara hizmet veriyor.

Sürdürülebilirlik açısından şarj merkezi, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışıyor ve elektrikli araç sürücülerinin amacına uygun karbon nötrlüğü sağlıyor.

Kaynak: DesignTAXI

https://designtaxi.com/news/425744/Mercedes-Benz-Opens-First-EV-Charging-Hub-In-America-Catering-To-All-Drivers/

Exit mobile version