artwork

Meme kanserinin gerçekleri yeterince konuşulmuyor

1 yıl önce

0

BMB meme kanseri hakkında diyalog başlatıyor

Breast Cancer Now, bir mesajlaşma uygulamasında grup sohbeti yoluyla oluşturulan (İngiltere’nin) drama türünde ilk dizisini yayınladı. BMB tarafından oluşturulan grup sohbeti 27 Şubat’ta başladı ve dört arkadaşın beklenmeyen meme kanseri teşhisinden sonra birlikte nasıl yol aldıklarını gözler önüne seriyor.

Çalışma, meme kanseri teşhisi konan bireylerin üçte ikisinin deneyimleri hakkında daha açık sözlü konuşmalar yapmak istediğini ortaya koyan araştırmaya dayanıyor.

Gerçek zamanlı olarak altı hafta boyunca süren “The Chat”in başrollerinde İngiliz TV oyuncuları Rakie Ayola, Kate Ashfield, Claudie Blakley ve Indira Varma yer alıyor. “The Chat” sesli notları, video mesajlarını, fotoğrafları ve metin mesajlarını kapsıyor.

Meme kanserine yakalanmış olanların gerçek hikayeleri; bir tanıya tepki verme, siyahi topluluklarda sağlıkla ilgili konuşmaların olmayışı ve ameliyattan sonra vücudu kabullenme mücadelesi gibi konulara açıklık getirdi.

Gazeteciler, meme kanseri elçileri ve tanınmış kişiler, uygulama aracılığıyla grup sohbetini izleyebilirken, halk da 6 Mart’tan itibaren özel bir mikro sitede “The chat”i izleyebilecek.

Breast Cancer Now Bağış Toplama, İletişim ve Katılım Direktörü Rachel Franklin; hayır kurumunun yaptığı bu hamleyle, meme kanserinden etkilenen herkesin “görüldüğünü, duyulduğunu ve anlaşıldığını” hissetmesini umduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Meme kanserinden etkilenenlerin hayatlarına bir pencere açmasını ve bu yıkıcı hastalıkla yaşamanın ne kadar karmaşık olabileceğine dair daha fazla farkındalık yaratmasını umuyoruz.

Meme kanseriyle ilgili kişisel deneyimlerini paylaşan herkese, zamanlarını ayıran ve meme kanserinin gerçeklerini böylesine dokunaklı bir şekilde hayata geçiren oyunculara minnettarız.”

BMB Yaratıcı Yönetmeni Matt Lever; grup mesajlaşma serisinin, meme kanseri teşhisi alan kişinin yaşamının tüm yönlerini nasıl etkileyebileceğinin samimi ve özgün bir tasvirini yaptığı fikrinde.

“The Chat”, BMB’nin bir kadının teşhis haberini almasıyla başlayan ve meme kanseriyle karşı karşıya kaldıklarında insanların endişe duyduğu konulara değinen Breast Cancer Now “Real Talk” filmini takip ediyor.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...