artwork

Meksikalı bira markası, Snopp Dogg ile reklam filmlerini yayınladı

3 sene önce

0

1925 yılından itibaren üretilen, Meksika’ya özgü açık sarı renkli bir bira türü olan Corona, Amerikalı rap müzik sanatçısı Snoop Dogg ile yeni bir reklam kampanyasına imza attı.

Zihin uyaran maddeler söz konusu olduğunda, Snoop en çok akla gelen isimlerden biri olmuştur. Bu haftadan itibaren ünlü rapçi, bu imajını Meksikalı bira markasına ödünç veriyor.

Bu yılın başlarında Snoop ile olan ortaklığını onaylayan Corona, bugün biranın yeni “La Vida Más Fina” kampanyasının bir parçası olarak ilk reklamlarını açıkladı. Bira markası Nisan ayında üretimi geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı.

NBA Playoff’ları sırasında yayına girecek olan TV reklamları, rahatlatıcı bir bira ve sosyal medya bağımlılığı ile yan yana duran bir içerğie sahip.

Marka, bir basın bülteninde, salgına atıfta bulunarak, “kampanya bu yılın başlarında şekillenmeye başladı ancak beklenmedik kültürel düşünceler devreye girdiği için duraklatı” açıklamasını yaptı. Ancak ilginçtir ki, reklamlar, günümüzün sosyal mesafe gerçekliğine göre ayarlanmamıştır. Bahsedilen reklam, kimsenin maske takmadığı veya hiç kimsenin altı metrelik boşluk bırakmadığı bir sahil barı sahnesiyle başlıyor.(Reklamlar Long Beach, California ve Tulum, Meksika’da çekildi. Bazı sahneler salgın öncesi çekilmişti.)

Bu, Snoop’un bir bira markasını ilk kez temsil etmesi değil. Birkaç yıl önce de Colt 45 ile bir pazarlama anlaşması vardı, ancak daha sonra marka sahibi Pabst Brewing Company ile yasal bir anlaşmazlığın içine girdi.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...