artwork

‘Mehmet Gürs ile İyi Yemek’ podcastleri Volvo Car Turkey’in katkılarıyla başlıyor

1 sene önce

0

İstanbul’un çağdaş lokantacılığının öncüsü olarak tanınan Mehmet Gürs, Volvo Car Turkey’in katkılarıyla yeni bir podcast projesini hayat geçiriyor. ‘Mehmet Gürs ile İyi Yemek’ podcast’i, yemeğin lezzet kadar sosyal, kültürel değerlerini ve çevresel etkilerini farklı bakış açılarıyla yorumlayan sohbetleri sosyal platformlara taşıyor.

Bu bakış açısıyla hayata geçirilen ‘Mehmet Gürs ile İyi Yemek’ podcasti yemek etrafında düşündürücü, kışkırtıcı, bütünsel yaklaşan, sorgulatan ve zaman zaman da tebessüm ettiren sohbetler içeriyor. Volvo Car Turkey’in katkılarıyla yayınlanan 12 bölümden oluşan podcast serisinde farklı uzmanlık alanlarından konuklar ağırlanıyor. Her bir sohbet yemeği, keşfetmeyi, doğayı, sağlığı, işin lezzet kadar sosyal, kültürel, politik ve ekonomik açılarını; yemeğin insana olduğu kadar dünyaya ve doğaya olan etkisini düşünenleri hedefliyor.

“Kendimi bildim bileli iyi yemek peşindeyim. Çocukken bile bu böyleydi. Uzun bir süredir de iyi yemeğin sadece müthiş lezzetli bir yemek olmadığını, hepimizin hayatını derinden etkileyebildiğini görüyorum. Sağlığımızı, doğanın dengesini, toplumları derinden etkileyen bir konu yemek” diyen Mehmet Gürs, dinleyicileriyle birlikte sorgulama yolculuğuna çıkıyor. Mehmet Gürs, “Bu podcast ile kafamdaki bazı soruları sorgulamak, bazılarına da cevap aramak için sohbet etmeyi sevdiğim insanlara mikrofonu taktım. Bazen bir ağacın altında, bazen yolda, bazen ise bir şişme botta kayıt yaptım. Birlikte, yemeğin sağlık boyutundan doğaya olan etkisine, lokantacılıktan gıda atığına birçok farklı konuya dalıyoruz.” diyor. 

Dünyanın daha iyi bir yer olması için otomotiv sektöründe üzerine düşen sorumlulukla marka olarak teknolojisini sürdürülebilirliği sürekli kılmayı hedefleyerek geliştiren Volvo Car Turkey, daha iyi bir yaşam için bu tür projelerle farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

İyi Yemek podcast’ine Spotify, Apple Podcast, Dezeer ve Google Podcast’te 8 Eylül 2021’den itibaren ulaşılabilir. Yaklaşık 45 dakikalık bölümlerin devamında ipuçları veya yemek tarifleri de bulunacak ve bu ipuçlarının detaylarına @gursmehmet instagram hesabından ilerleyen günlerde ulaşılabilecek.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...