Medina Turgul DDB’ye üst düzey transfer

Medina Turgul DDB’de yönetici strateji direktörü (ESD) görevini, sektörün deneyimli ismi Berkant Avcı üstlendi. Daha önce Wunderman Thompson’da Strateji Direktörü olarak çalışan Avcı, yeni görevinde, ajansın müşterilerinin marka ve iletişim stratejilerinin belirlenmesinden sorumlu olacak.

Medina Turgul DDB’de bayrağı Mart ayında teslim alan Avcı, reklamcılık kariyerine TBWA\ISTANBUL’da stratejik planlamacı olarak başladı. Leo Burnett’in Samsung için hazırladığı “Duyan Eller” kampanyasının “Sessiz Brief”i ona aitti. Bu kampanya ile Avcı, henüz 26 yaşındayken Cannes ve Effie başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası yarışmadan ödülle döndü. 28 yaşında, Türkiye’nin ilk modern reklam ajansı Manajans J. Walter Thompson’ın (Wunderman Thompson) stratejik planlama departmanına liderlik etmeye başladı.

Berkant Avcı, Wunderman Thompson’daki ilk yılında Axe, Boyner, Elidor, MACFit, Rexona gibi markalara çizdiği stratejiler sayesinde “Yılın Stratejisti” seçildi. Bir sonraki yıl ajans, “En Yaratıcı 50”, Avcı ise “30 Yaş Altı 30 Yaratıcı” listesinde yer aldı. Başarılı geçen üç yılın ardından kariyerine Medina Turgul DDB’de devam etme kararı alan Avcı, daha önce TEB, Kuveyt Türk, Generali Sigorta, Unilever, Bayer, GSK, Samsung, Beko, MediaMarkt, LC Waikiki, Nestlé, Anadolu Efes, Diageo-Mey, Volvo, Jeep, Nissan gibi markalara stratejik planlama hizmeti verdi.

Medina Turgul DDB Genel Müdürü Yiğit Kariş, Berkant Avcı’nın ajansa katılmasını şöyle değerlendirdi: “Berkant’ın Medina Turgul DDB’ye katılması, ajansın bir yandan yenilenirken bir yandan da reklamcılığın, şekli değişse bile hala bir duygu yaratma ve yönetme işi olduğuna olan inancını gösteriyor. Berkant bugüne kadar yaptıkları ve yazdıklarıyla bir ‘adman’ olduğunu defalarca ispat etmiş biri olarak bizim çabalarımıza çok değer katacak.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.