Pele Mediacom’la anlaştı

Brezilyalı futbol efsanesi Pele, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için Mediacom ile dört yıllık küresel ortaklık için anlaştı. İmzalanan ortaklık anlaşması Pele’nin sahibi olduğu küresel ajans Legends 10 adına yapıldı.

MediaCom Başkanı Marcus John ve Pele

Yapılan anlaşmayla birlikte WPP medya ajansı, Pele’yi gelecekte yer alacağı tüm reklamlarda ve ulusal, bölgesel, küresel ölçekteki ürün tanıtımlarında temsil edecek. Pele, bu yıl içinde kendisinin tüm lisans ve görüntü haklarını kendisine ait olan Legends 10 şirketine devretmişti. Pele’nin FIFA ve Brezilya Olimpiyat Komitesi için yer alacağı ticari olmayan kampanyalar ise Legends 10 şirketi tarafından yürütülecek.

Mediacom, toplam iki milyar dolar değer biçtiği bu iki büyük spor organizasyonun projesi için ileriki dönemde 60’tan fazla sponsor bulunabileceğini belirtti.

MediaCom Başkanı Marcus John, Pele’yi seçme nedenleri olarak şunları söyledi: “O, Birleşmiş Milletler temsilcisi ve futboldan, spordan daha fazlasını temsil ediyor. Brezilyalı olması ve kendi ülkesinde dünyanın en önemli iki büyük spor organizasyonunun yapılması, onun markalar için ne kadar büyük işler yapacağıyla ilgili bize ipuçları veriyor.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.