artwork

Media Summit, medya dünyasını bir araya getirdi

9 sene önce

0

Reklamcılık Vakfı‘nın düzenlediği Media Summit, medya planlamacıları, yöneticileri ve markaları İstanbul’da bir araya getirdi. 47 konuşmacının katıldığı ve 28 oturumun gerçekleştiği Media Summit’te pazarlama etkinliği, dijital, yatırımların geri dönüşü gibi medya planlamanın önemli başlıkları ele alındı.

Reklamcılık Vakfı Derneği Başkanı Haluk Sicimoğlu, “Biz egoist, çizgi üstü reklamcılar medyanın yaratıcılığının temelinde değiliz. Medya planlama ve satın alma olmadan devam etmez bu şekilde” diyerek etkinliğin başlangıç konuşmasını yaptı.

Gelecek 10 yılın trendlerini anlatan McKinsey’den İlke Bigan 80’lerde zamanını televizyonla geçiren tüketicinin artık vaktinin dörtte üçünü teknolojiye ayırdığını kaydetti. Bigan, 2050’de 50 milyar ürün-hizmetin internete bağlı olacağını, sağlıktan eğitime varana dek her alanda teknolojinin çözüm oluşturacağını söyledi. Zirvenin ikinci gününde poker oyuncusu ve medyacı Caspar Berry, iş hayatında risk alma konusunda yaptığı akıcı sunumla izleyenleri mest etti.

Berry, kelebek etkisini ele alan sunumunda, insan yaşamının belirsizlikle başa çıkmak etrafında şekillendiğini anlattı. Berry, insanların ve işletmelerin korktuğu belirsizliğin aslen yaşamdaki sürpriz ve heyecan faktörü olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Koen Pauwels’se kazanılmış, sahip olunan ve ödenmiş medyaların yönetimine ilişkin bir model önerdi.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Takashi Murakami Hublot iş birliğiyle yeni NFT koleksiyonu

Japon sanatçı Takashi Murakami, İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot ile...

Skolyozlu “Barbie Bebek”

Oyuncak markası Barbie, çocuklarda farkındalığı artırmayı amaçlıyor...

adidas yeni alt markasını tanıttı

adidas Sportswear, markanın Performance ve Originals serilerini tamamlayan yeni bir...