Media Markt’ın “Bir dost”u Emre Karayel oldu

Media Markt yeni reklam kampanyasında, tüketicileri  “Bir Dost”u olarak gören bir karakter üzerinden iletişim yapıyor. Bu dost karakteriyse oyuncu Emre Karayel canlandırıyor.

Saathci&Saatchi İstanbul imzası taşıyan ve 29 Ekim itibariyle tüm mecralarda yer alan reklam kampanyasında yaratılan “Bir Dost” karakteri,  tüketicilere  Media Markt’ın elektronik alışverişi için doğru adres olduğu konusunda mesajlarını iletiyor.

Yeni reklam kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Media Markt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Nurçin Koçoğlu; İnsanlar bir ürün alacaklarında ya da aldıktan sonra, kafalarını meşgul eden “Acaba başka yerde daha iyi bir fiyat bulabilir miydim?” ya da “Başka model veya markaya da mı baksaydım?” gibi sorularla karşı karşıya kalabiliyor. Yeni kampanyamızda da Media Markt’ı nelerin farklı kıldığını hatırlatarak müşteriye her zaman doğruyu söyleyecek  “Bir Dost” karakteri sözcülük yapacak.” yorumunda bulunuyor.

Koçoğlu bu karakter için Emre Karayel’le çalışma kararı almalarının nedenini de şöyle açıklıyor: “Bir Dost”, her koşulda  insanların yanında olan, onlara doğru seçim yapmaları için doğruyu söyleyen bir karakter. Kampanyamızda Emre Karayel ile çalışmamızın sebebi ise “Bir Dost” karakterini taşıyabilecek, samimiyeti ile halkın güvenini kazanmış, sözlerine kulak verilen, esprili, teknolojiden anlayan, Türk halkının sevgisini kazanan bir oyuncu olmasıydı.”

 

Künye

Reklamveren: Media Markt Türkiye

Reklamveren Yetkilileri: Nurçin Koçoğlu, Çağanur Atay Uçtu, Volkan Çevik

Ajans: Saatchi & Saatchi İstanbul

Kreatif Direktör: Tarkan Barlas

Yaratıcı Ekip: Barış Sinsi (Reklam Yazarı), Sedef Karakaş (Sanat Yönetmeni), Zeynep Yalçınkaya (Reklam Yazarı), Serhan Yürük (Sanat Yönetmeni), Emre Altundağ (Reklam Yazarı)

Müşteri İlişkileri Ekibi: Mehmet Kaptan (Müşteri Direktörü), Bahar Öztürk (Müşteri Temsilcisi), Bahar Dikmen (Müşteri Temsilcisi)

Ajans Prodüktörleri: Arzu Köksal, Deniz Meray Dengiz

Yapım Şirketi: Jaguar Projects

Yönetmen: Özgür Baltaoğlu

Müzik Yapım Şirketi: Jinglehouse

Beste: Ömer Ahunbay, Hakan Özer

Düzenleme: Uğurcan Sezen

Medya Ajansı: Carat

Dijital İletişim Ajansı: Wanda Digital

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.