artwork

Meal Box, bir yılda %400 büyüdü

8 yıl önce

0

Meal Box %400 büyüyerek cirosunu 10 milyon TL’ye yükseltti.

İki yıl önce kurulan, 63. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Endeavor Girişimcisi seçilen Meal Box, son bir yılda %400’ün üzerinde büyüme kaydederek cirosunu 10 milyon TL’ye yükseltti.

2015 Ağustos ayından itibaren yalnızca kendi kanallarından sipariş alan ve kurulduğu günden bu yana 500 binin üzerinde siparişi müşterileriyle buluşturan Meal Box, bu rakamın 390 binini son bir yılda gerçekleştirdi. Yaş aralıklarına bakıldığında en çok 24-34 yaş arasındaki müşteriler sipariş verirken, etli yaprak sarma ve yoğurt (7 adet sarma), beğendi yatağında köfte (310gr), kıymalı ıspanak oturtma ve yoğurt (300gr), piliç piccata ve fettuccine (300gr) ve ızgara köfte ve karışık Sebze (270gr) favori siparişler oldu.

Toplam siparişlerin %55’ini kadınların oluşturduğu Meal Box’ta en çok sipariş verilen gün Pazartesi olurken, saat 12.00-14.00 arası yemek siparişlerinin en yoğun şekilde gerçekleştiği görülüyor. 2015 Ağustos ayından itibaren yalnızca kendi kanallarından sipariş alan Meal Box’ta kullanıcılar öğle yemeklerindeki menülerinde çorbaları daha sık tercih ederken, öğlen daha çok sebze ağırlıklı, vejetaryen yemekleri sipariş ediliyor. Akşam ise yoğunluklu olarak etli yemekler öne çıkıyor.

Siparişler en çok Beşiktaş’tan…

İstanbul’un hemen her yerinde hizmet veren Meal Box’tan en çok sipariş veren semt Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ı ise İstanbul Anadolu yakası semtleri Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe takip etti. Bu semtlerin ardından ise Şişli, Sarıyer, Bakırköy ve Güngöre, Meal Box’tan en çok sipariş veren semtler oldu.

Kurumsal abonelik

Ocak 2016’dan bu yana “abone” hizmeti de sunan Meal Box, müşterilerine uygun fiyatlarla aylık 22 iş günü için menüler oluşturuyor. 4 ay kadar kısa zamanda 1000’e yakın iş yeriyle kurumsal abonelik çalışması yapan Meal Box’ı en çok tercih eden şirketler, reklam ajansları, danışmanlık şirketleri ve bankalar oldu. Bu bağlamda en çok sipariş veren meslek gruplarının ise reklamcılar, bankacılar, e-ticaret çalışanları, danışmanlar ve yazılım uzmanları olduğu görüldü.

 

Senin için
Tümünü göster
Happy People Project ve Reckitt iş birliği

Happy People Project, Reckitt’in Türkiye’deki tüm hijyen markalarına hizmet vermeye...