artwork

McLaren otomobillerinden ilham alan ‘HySpeed’ Sneaker serisini çıkardı

2 yıl önce

0

McLaren Group, ilk spor ayakkabı serisinin lansmanı ile moda dünyasına doğru yol alıyor.

“HySpeed” olarak adlandırılan ayakkabı serisi, McLaren’ın otomobillerinden ve aerodinamiklerinden ilham alarak  Athletic Propulsion Labs’ın (APL) yardımıyla hazırladı. Kullanıcılarını gün boyunca rahat hissettimek için ayakkabıda karbon fiber plaka dolgulu yumuşak bir yapı kullanıldı.

McLaren’ın ikonik otomobili Senna’nın koltuklarından ilham alan tasarım, ayakkabının özellikle topuk kısmında öne çıkıyor.

Spor ayakkabılar beş renkte tanıtıldı: Neon yeşili; pembe; beyaz;  siyah beyaz; ve tabii ki McLaren Orange.

Lüks otomobil üreticisi daha önce giyim markaları Belstaff ve Rhude’un yardımıyla moda dünyasına ayak uydurmuştu. Hatta SunGod markasıyla sürdürülebilir bir gözlük serisini de çıkarmıştı.

Bloomberg’e göre, McLaren’in baş pazarlama sorumlusu Gareth Dunsmore, sokak giyimine geçişin stratejik bir plan olduğunu söyledi.

Otomobil markasının finansal olarak zorlandığı bildirilirken, McLaren Formula 1 takımıyla son zamanlarda oldukça büyük bir adım attı ve Netflix şovu sayesinde ABD’de hayranlar topladı. Hatta gelecek yıl yeni bir ürün serisi piyasaya sürmeyi planlayan ABD markası, K-Swiss ile bir ayakkabı anlaşması daha yaptı.

Ayakkabılar, APL’nin web sitesinde McLaren otomobillerine rakip olacak bir fiyat etiketi ile 450 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...