McDonald’s’tan sağlık çalışanlarına ‘büyük’ jest

Big Elif, Big Ece, Big Ahmet… McDonald’s Türkiye, pandemiyle mücadelede büyük bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarına sürpriz yaptı. Pandeminin ilk aylarında sağlık çalışanlarına menü göndererek ve ücretsiz kahve ikramı yaparak destek olan McDonald’s, bu kez ikonik ürünü Big Mac’e sağlık çalışanlarının ismini vererek özel menü gönderdi. McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde ‘büyük’ tanımını en çok sağlık çalışanları hak ediyor. Bizlerin sağlığı için ailesinden, sevdiklerinden uzak kalan sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az kalır” dedi.

McDonald’s Türkiye, Covid-19 nedeniyle gece-gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarını unutmadı. McDonald’s ikonik ürünü Big Mac’in ismini ‘Big Elif’, ‘Big Ahmet’ şeklinde sağlık çalışanlarının isimleriyle değiştirerek ‘büyük’ bir jest yaptı. Gönderilen menülerde, sağlık çalışanlarına özel teşekkür notları da yer aldı. McDonald’s’ın sürprizine kayıtsız kalmayan sağlık çalışanları da sosyal medyada paylaşım yaparak yalnız olmadıklarını hissettiren McDonald’s’a teşekkür etti.

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “Sağlık çalışanlarımız pandeminin ilk gününden itibaren büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde ‘büyük’ tanımını en çok sağlıkçılar hak ediyor. Big Mac’e onların isimlerini vererek güzel bir sürpriz yaptık. Karantina döneminde sağlık çalışanlarımıza menülerimizden göndermiş, restoranlarımızda ücretsiz kahve ikramı yapmıştık. Bizlerin sağlığı için ailesinden, çocuklarından uzak kalan sağlıkçılarımıza teşekkürümüzü bir adım öteye taşıyarak bu kez kendi isimlerine özel menüler götürdük. Big Mac kutularını Big Ayşe, Big Ahmet gibi değiştirdik ve paketlerin üzerine yine isimlerine özel teşekkür notları ekledik. Gece-gündüz demeden özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.