McDonald’s’tan öz güven dolu kampanya

McDonald’s, ikonik menüsünün kendisini satacağından o kadar emin ki, sonunda Fransa’daki restoranları yeniden açarken tipik ‘food porn’ fotoğrafçılığına güvenmek yerine ilgi görmüş fotoğrafları pikselleştirmeyi göze alıyor.

Tamamen mevcut müşterisinin bilgisine güvenen ‘Logo Yok’ kampanyası, minimalist bir yaklaşım benimsiyor ve en çok satan burgerlerini bir piksel perdesinin arkasına gizleyerek, ‘Bil bakalım kim geri döndü?’ sorusunu soruyor.

McDonald’s’ın uzun süredir iş birliğini sürdürdüğü reklam ajansı TBWA\Paris tarafından tasarlanan kampanya, ülke genelinde franchise restoranlarının yeniden açılışına dikkat çekiyor. Ayrıca McDonald’s markasının popüler kültürde yerini ne kadar sağlamlaştırdığının da bir göstergesi.

Bu yılın başlarında Leo Burnett’in açıkhava (OOH) ‘Lights On’ çalışması çevrim içi olarak geniş çapta paylaşıldı. Kendinden emin bir ses tonuna sahip kampanya, yalnızca markanın sembolü olan ‘Golden Arches’ı (Altın Kemerler) McDonald’s eve teslim hizmetini tanıtmak için kullanmıştı.

Bunu, tipografi odaklı kampanyası ‘Iconic Stacks’ takip etti. Leo Burnett London, bir dizi OOH reklamı aracılığıyla, üç farklı McDonald’s menüsünün anatomisini sergileyerek minimalizmin gücünü gösteriyor: The Big Mac, McMuffin ve Filet-O-Fish.

 

 

 

 

 

 

 

 

Künye
Reklamveren: McDonald’s France
Ajans: TBWA\Paris
Marka Yöneticileri: José JACINTO, Benoît KOLB, Sandy ROUSSEAU
Ajans Yöneticileri: Jonathan SEROG, Emmanuelle ESCALERE, Louis MAINBOURG
Stratejik Planlama: Basile VIAULT
Yönetici Yaratıcı Yönetmenler: Benjamin MARCHAL et Faustin CLAVERIE
Reklam Yazarı: David PHILIP
Yapımcı: Camille NAULLEAU

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.