McDonald’s’ın troll hesabı Twitter’ı karıştırdı

McDonald’s Hong Kong, resmi olmayan Twitter hesabını yöneten kişinin intihar, aşk acısı ve çocuk kaçırılması hakkında yaptığı paylaşımların ardından dünya çapında tanınma fırsatını yakaladı.

@Mc_DonaldsHK uzantısını taşıyan ancak gerçek olduğu doğrulanmamış bir Twitter hesabı, Ekim 2016’da açıldığından bu yana McSpicy Chicken Filet, Grand Mac ve Mac Jr ürünlerü hakkında ne olduğu belirsiz tanıtım paylaşımları yapıyordu; ta ki geçtiğimiz hafta yaptığı absürt paylaşımlara kadar.

Tanıtımını yaptığı bir ürün hakkında atılan tweet’ten sonra “Lütfen beni öldürün, ölmek istiyorum” gibi bir paylaşım yapıyor. Hemen ardından da “Oğlum nerede, oğlu aldılar” ve “Ayrılmak istiyorum. O beni terk etti” paylaşımları geldi.

Bu paylaşımların ardından kafası oldukça karışan dünya üzerindeki diğer kullanıcıların bir kısmı, tweet’leri atan kişinin akıl sağlığınından kuşkulanarak intihara karşı yardım önerilerinde bulundu. Bazıları da bunun markanın yürüttüğü bir PR çalışması olduğunu ortaya attı. Başka bir kısım da hesabın hack’lenmiş olabileceğine dikkat çekti. Diğerleri de bu durumu alaya alarak esprili tweet’ler atmayı seçtiler.

Marka adına konuşan Terri Hickey, “Bu, McDonald’s’ın Twitter hesabı değil; onaylı hesabını taklit eden biri. Şirket de onun acilen ortadan kaldırılması için önlem alıyor” dedi. McDonald’s Hong Kong ekibi de bunun kendilerine ait bir hesap olmadığını açıkladı, hatta resmi bir Twitter hesanın olmadığını söyledi.

Hesabın uzantısı kısa bir süre sonra @Mc_DonaldsHK’den @notMcDonaldsHK’ye değişti ama buna rağmen gelen şikayetlerden dolayı Twitter’dan kapatılma uyarısı aldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.