McDonald’s’dan yeni para birimi: MacCoin

Big Mac‘in 50. yıldönümü için 50 poster hazırlayan McDonald’s  kutlamalara devam ediyor. Marka şimdi de dünya çapındaki severlerinin hamburgerleri için toplayabileceği, paylaşabileceği veya kullanabileceği MacCoin adında sınırlı sayıdaki küresel para birimini piyasaya sürüyor.

2 Ağustos’ta, müşteriler ABD genelinde 14.000 McDonald’s restoranında bir ‘Big Mac’ satın alarak ‘MacCoin’ elde edebilecekler. ‘MacCoin’, 3 Ağustos’tan başlayarak ABD’deki McDonald’s restoranlarında ve 50’den fazla katılımcı ülkede bir ‘Big Mac’ satın almak için kullanılabilir. Ayrıca sadece Big Mac alışverişlerinde kullanılabilecek Big Mac Coin’ler 9 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de de olacak.

Uluslararası olarak toplam 6.2 milyon ‘MacCoins’ piyasaya sürüldü. Paraların her biri, Big Mac’ın 10 yılını temsil eden 5 farklı tasarıma sahip ve bu tasarımlar o 10 yılın sanat, müzik ve pop kültür referanslarına vurgu yapıyor.

Tasarımlar Arapça, İngilizce, Endonezyaca, Mandarin, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca dahil olmak üzere katılımcı ülkelerin yedi dilini içeriyor.

70’lerin tasarımı “çiçek gücü”ne adanmışken, 80’ler pop sanatını ve 90’lar cesur ve soyut şekilleri vurguluyor. 2000’lerin başı teknolojiye odaklanırken 2010’lar iletişimin evrimine adanmış.

NOT:

Big Mac Coin herhangi bir şekilde kripto para ya da dijital para değildir. ‘Big Mac Coin’lerin nakit değeri yoktur. Sadece karşılığında bedava Big Mac alınabilen bir promosyon malzemesidir. Big Mac Coin, McDonald’s mobil uygulamasını indiren ve uygulamayı kullanarak McDonald’s Türkiye restoranlarında Big Mac Menü alan tüketicilere hediye edilecektir. Bunun haricinde Big Mac Coin verilmemektedir. Hediye olarak verilen Big Mac Coin’ler koleksiyon amaçlı saklanabileceği gibi restorana geri getirilerek karşılığında bedava Big Mac’e dönüştürülebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.