McDonald’s yeni iPhone uygulamasını yayınladı

McDonald’s, yeni global paketleme tasarımını tüketicilerin beğenisine sundu. Fast-food zincirinin yeni paketlerinde bulunan QR kodlarda yiyeceklerin beslenme bilgileri yer alacak. Coca-Cola’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı reklamla obezite konusuna değinmesinin ardından, McDonald’s da paketlerinin üzerine koyduğu QR kodlarla bu bilgilendirme furyasına katılmış oldu.

Yeni tasarım, tüm al-götür paketlerde, karton bardaklarda marka hikayelerini ve birtakım bilgiler içeren yazı ve illüstrasyonları QR kodlarla müşterilere iletecek. Paket üzerindeki QR kodlar, Avustralya‘daki McDonald’s’larda kullanılan TrackMyMacca uygulaması gibi kullanılan etlerin nereden geldiği bilgisini de tüketicilerle paylaşacak.

Avustralya’da kullanılan TrackMyMacca iPhone uygulaması ise kullanıcılara GPS özelliğiyle yakınlarında bulunan McDonald’s (Macca) restoranlarının yerlerini bildiriyor, kullanılan yiyeceklerin kullanım tarihi ve temin edilen yer bilgilerini de sunuyor. Uygulama, ayrıca artırılmış gerçeklik özelliğiyle masayı bir çiftliğe dönüştürerek yiyeceklerin hangi aşamalardan geçtiğini gösteriyor.

TrackMyMacca uygulamasının tanıtım filmi:

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.