McDonald’s, yeni çalışanlarını Snapchat’ten seçiyor

6 sene önce

0

McDonald’s Avustralya, ya da daha yaygın adıyla Maccas Down Under, farklı bir iş başvuru yöntemi uygulamaya karar verdi.

Fast food devi, Snapchat’le iş birliği kurarak uygulamada Snaplications adında McDonald’s temalı filtreleri 7 Nisan’da başlattı. Bu yenilikçi iş başvuru yöntemi sayesinde adaylar canlandırılmış üniforma ile kendilerini 10 saniyede tanıtma fırsatı yakalayacak. Bu da McDonald’s’ın göreve alacağı kişileri belirlemede işini kolaylaştıracak.

McDonald’s tüm snap’leri gözden geçirdikten sonra adayları resmi başvuru formu indirebilecekleri “dijital kariyer merkezine” yönlendiriyor. Bundan sonra da potansiyel adayların değerlendirilmesi daha kolaylaşacak.

Bundan böyle daha modern ve yenilikçi olmayı hedefleyen McDonald’s, genç kitleye de hitap etmek adına Facebook ve Instagram gibi sosyal medya devlerinden faydalanmayı planlıyor.

Maccas’ın dijital direktörü Mark Wheeler, bu yeni yöntem hakkında şunları paylaşıyor: “McDonald's’a başvuru yapan genç insanlar için genellikle bu onların ilk işi. 100 bin kişilik ekibimize gelip katılacak olanları değerlendirirken aradığımız şey tutum ve heves. Bence 10 saniye içinde bunu alabilirsiniz.”

Senin için
Tümünü göster
Häagen-Dazs’tan makarondan ilham alan pop-up

Häagen-Dazs, Londra’daki Covent Garden’da “Aşkın Lezzetleri” adlı pop-up deneyiminin kapılarını...

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Hepsiburada sponsorluk sözleşmesi imzaladı

Hepsiburada milli takımlar ana sponsoru oldu...