McDonald’s, yeni çalışanlarını Snapchat’ten seçiyor

7 yıl önce

0

McDonald’s Avustralya, ya da daha yaygın adıyla Maccas Down Under, farklı bir iş başvuru yöntemi uygulamaya karar verdi.

Fast food devi, Snapchat’le iş birliği kurarak uygulamada Snaplications adında McDonald’s temalı filtreleri 7 Nisan’da başlattı. Bu yenilikçi iş başvuru yöntemi sayesinde adaylar canlandırılmış üniforma ile kendilerini 10 saniyede tanıtma fırsatı yakalayacak. Bu da McDonald’s’ın göreve alacağı kişileri belirlemede işini kolaylaştıracak.

McDonald’s tüm snap’leri gözden geçirdikten sonra adayları resmi başvuru formu indirebilecekleri “dijital kariyer merkezine” yönlendiriyor. Bundan sonra da potansiyel adayların değerlendirilmesi daha kolaylaşacak.

Bundan böyle daha modern ve yenilikçi olmayı hedefleyen McDonald’s, genç kitleye de hitap etmek adına Facebook ve Instagram gibi sosyal medya devlerinden faydalanmayı planlıyor.

Maccas’ın dijital direktörü Mark Wheeler, bu yeni yöntem hakkında şunları paylaşıyor: “McDonald's’a başvuru yapan genç insanlar için genellikle bu onların ilk işi. 100 bin kişilik ekibimize gelip katılacak olanları değerlendirirken aradığımız şey tutum ve heves. Bence 10 saniye içinde bunu alabilirsiniz.”

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...