McDonald’s, yeni çalışanlarını Snapchat’ten seçiyor

5 sene önce

0

McDonald’s Avustralya, ya da daha yaygın adıyla Maccas Down Under, farklı bir iş başvuru yöntemi uygulamaya karar verdi.

Fast food devi, Snapchat’le iş birliği kurarak uygulamada Snaplications adında McDonald’s temalı filtreleri 7 Nisan’da başlattı. Bu yenilikçi iş başvuru yöntemi sayesinde adaylar canlandırılmış üniforma ile kendilerini 10 saniyede tanıtma fırsatı yakalayacak. Bu da McDonald’s’ın göreve alacağı kişileri belirlemede işini kolaylaştıracak.

McDonald’s tüm snap’leri gözden geçirdikten sonra adayları resmi başvuru formu indirebilecekleri “dijital kariyer merkezine” yönlendiriyor. Bundan sonra da potansiyel adayların değerlendirilmesi daha kolaylaşacak.

Bundan böyle daha modern ve yenilikçi olmayı hedefleyen McDonald’s, genç kitleye de hitap etmek adına Facebook ve Instagram gibi sosyal medya devlerinden faydalanmayı planlıyor.

Maccas’ın dijital direktörü Mark Wheeler, bu yeni yöntem hakkında şunları paylaşıyor: “McDonald's’a başvuru yapan genç insanlar için genellikle bu onların ilk işi. 100 bin kişilik ekibimize gelip katılacak olanları değerlendirirken aradığımız şey tutum ve heves. Bence 10 saniye içinde bunu alabilirsiniz.”

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...