McDonald’s teslimat seçeneklerini öne çıkarıyor

McDonald’s, Leo Burnett ile ortaklaşa oluşturduğu yeni bir kampanyayla yiyecek teslimatının değişen doğasından yararlanıyor.

Kampanya, McDonald’s markasını içeren minimalist tasarımlara entegre edilerek hazırlanan billboard’ları içeriyor. Ayrıca çevrim içi haritalama araçları kullanılarak tüketicinin zihninde McDonald’s çağrışımı yaptırmayı amaçlıyor.

Tanıdık renk paletinin kullanımı ve ‘we deliver’ sloganı, açıkhava mecrası kullanılarak McDonald’s’ın ”açıkça tanınabilir” olmasını sağlamak için tasarlandı.

McDonald’s Pazarlama ve Medya Direktörü Steve Howells şunları söyledi: “McDelivery işimizin temel direğidir. Bu kampanyayla müşterilerimize McDelivery sayesinde en sevdikleri McDonald’s ürünlerini nerede olurlarsa olsunlar keyifle tüketebileceklerini hatırlatıyoruz.”

Leo Burnett London’ın Kreatif Direktörü Mark Elwood şunları söyledi: “McDonald’s’ın on yıllar boyunca oluşturduğu farklı marka varlıklarının ikonikliği rakipsiz.”

Teslimat seçeneklerinin yükselişi, restoranları ve fast-food satış noktalarını zorluyor. Tüketicilerin markayı teslim edilen yiyeceklerle ilişkilendirmeye devam etmesini sağlamak için en büyük fast-food markalarının bunun gibi açıkhava kampanyalarını dikkate alması muhtemeldir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.