artwork

McDonald’s “olmayan burger” sattı

1 yıl önce

0

McDonald’s, İspanya’da çıkan yangınlar sebebiyle bölgede kullanılamaz hale gelen çiftliklere destek olmak amacıyla bir kampanya başlattı ve siyah boş McDonald’s kutularını piyasaya sürdü.

Geçtiğimiz haftalarda İspanya’nın doğu eyaleti Valensiya’da çıkan yangınlar sebebiyle, bölgede bulunan çok sayıda çiftlik kullanılamaz hale gelirken 47 bin dönümlük arazi de yok oldu. McDonald’s da yangınlar sebebiyle kül olan ve tedarik zincirinin önemli bir parçası olan çiftliklere destek olmak amacıyla sembolik bir burger tasarladı.

Sadece 1 Euro karşılığında müşteriler, önümüzdeki üç hafta boyunca McDonald’s lokasyonlarından var olmayan “Hamburger That Could Not Be sipariş edebilecekler. Olmayan burgerlerden elde edilen gelir ise yangından etkilenen tarım işçilerinin kayıp hasadının bir kısmını ödemek için kullanılacak.

Hamburger That Could Not Be menüsü, eğlenceli ambalajlardan uzak, kömür rengi bir kutuda sunuluyor. McDonald’s İspanya’nın yürüttüğü insani yardım girişimi olan Big Good’un markalaşmasıyla birlikte “The Hamburger That O Could Not Be” metnine damgalanmış olarak geliyor.

McDonald’s İspanya Başkanı Luis Quintiliano, yaptığı açıklamada “Bir şirket olarak görevimiz, hizmet verdiğimiz topluluklara yakın olmak ve hatta böyle zor zamanlarda daha da yakın olmaktır” açıklamasında bulunurken herkese bu harekete katılmaları için çağrıda bulundu.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...