artwork

McDonald’s ödül uygulaması keyifli anlar yaşatıyor

6 ay önce

0

McDonald’s, sadakat programı MyMcDonald’s Rewards‘ı kutlamak için kalplere dokunan bir kampanya yayınladı.

Bir müşterinin fast-food zincirinde harcadığı her kuruş için puanlama yapmasıyla “McDonald’s anları daha ödüllendirici” hale geliyor. Leo Burnett imzalı 90 saniyelik film, bir kamyon şoförünün evden uzaktaki birçok yolculuğunu konu alıyor.

Lorraine adının yazılı olduğu bir anahtarlık ile başlıyor film ve buradan sürücünün eşine olan bağlılığını, ona olan özlemini anlıyoruz. Fonda Leon Bridges’in Coming Home şarkısı çalarken, yolculukları boyunca çeşitli McDonald’s’larda duran sürücü, her satın almada puan topluyor.

Kamyoncu, gezilerinde puan topladıktan sonra nihayet eve döndüğünde, Lorraine ile tekrar bir araya geliyor ve ona, onun için biriktirdiği puanlarla satın aldığı bir McChicken Sandviç’i veriyor.

Reklam sosyal medya, influencer, radyo ve açıkhava etkinliklerle desteklenecek.

Ready10 ve Oliver ayrıca McDonald’s’ın TV sunucusu Rylan ile birlikte bir “Ödül Ekibi” oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı oldu.

Tur, Manchester’da müzisyen Aitch’in konseriyle başladı. Yung Filly, LadBaby ve Vicky Pattison gibi yıldızların bir McFlurry dondurma minibüsünde ortaya çıkmasıyla ülke çapında devam etti.

Turne boyunca beş milyon ödül puanı verildi: İki milyonu müşterilere ve personele, üç milyonu McDonald’s yardım ortaklarına.

OMD UK, bir günde Birleşik Krallık kullanıcılarının %70’ine ulaşması beklenen Birleşik Krallık dijital ve sosyal ortaklarıyla iş birliği yaparak uygulama indirmelerini teşvik etmeye yardımcı oluyor.

McDonald’s İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Kat Howcroft: “MyMcDonald’s Rewards’ı Birleşik Krallık’a getirmekten ve marka hayranlarının çok sevdiği bu ödüllendirici anlardan daha fazlasını vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Künye

Yaratıcı Ajans: Leo Burnett

Yaratıcı Ekip: James Millers, Andrew Long ve Joe Miller

Yönetmen: Max Weiland

Prodüksiyon: Somesuch

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Alzheimer sadece hafızadaki bozukluklardır

Alzheimer Forschung Initiative, alzheimer rahatsızlığıyla ilgili daha anlaşılır bir çerçeve...

iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...