Site icon Campaign Türkiye

McDonald’s, McNuggets’ın 40. yılını kutluyor

McDonald’s, McNuggets’ın 40. yılını kimin #McNuggetworthy olduğunu soran Leo Burnett imzalı bir kampanyayla kutladı. Kampanya filmi, en iyi iki arkadaşın sokakta karşılaşmasıyla başlıyor.İlginç el sıkışma biçimlerini uygulayan arkadaşların biri, diğerinin McNuggets’ını almaya çalışırken film sona ererken şu soru geliyor: “Senin en iyi arkadaşın olabilirler ancak onlar McNuggetworthy mi?”

Kampanya özellikle TikTok, Instagram, Snapchat ve Twitter’da Z kuşağı kitlesine odaklanacak. Medya ajansı OMD UK ayrıca LadBible ile ortaklık kurdu.

Influencer’lar da kampanyaya katıldı, Red Consultancy tarafından yürütülen influencer kampanyasında arkadaşlarının ne kadar #McNuggetworthy olduğundan bahsedecekler.

McDonald’s İngiltere ve İrlanda Pazarlama Direktörü Steve Howells, kampanyanın “sıçrama yapması gerektiğini” söyledi ve ekledi: “Bu kampanyayla amacımız, hayran gerçeğini ortaya çıkararak ve bu sözcüğü eğlenceli bir şekilde yayarak gerçek McNugget severlerle bağlantı kurmaktı.”

Leo Burnett UK Yaratıcı Yönetmenleri Andrew Long ve James Millers şunları söyledi: “McNuggets’ın 40. yaşını kutlamak için hayranlardan arkadaşlıklarını farklı bir şekilde test etmeye davet eden cesur, eğlenceli bir kampanyadan daha iyi ne olabilir?”

Kampanya radyo, basın, sinema ve açıkhava mecralarda sunulacak.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version