artwork

McDonald’s ‘kızartma hırsızlığı’ ile mücadele ediyor

6 ay önce

0

McDonald’s 7 Ekim’de insanların “kızartma hırsızlığı” ile mücadele etmesine yardımcı olmak için İngiltere Twitter hesabını kurmaca bir hukuk firması olarak yeniden markalaştırdı.

Leo Burnett tarafından hazırlanan “Fries Claims”, kızarmış patatesleri çalınan ve tazminat isteyen müşterilerden haber almayı amaçlıyor.
@McDonaldsUK hesabı gün boyunca kızartma hırsızlığı hikayelerine gerçek zamanlı yanıtlar, “yasal” tavsiyeler, canlı video yanıtları ve başarılı “davacılar” için kuponlar gönderecek.
McDonald’s İngiltere ve İrlanda Tüketici İletişimleri ve Ortaklıklar Başkanı Louise Page şunları söyledi: “’Fries Claims’, McDonald’s söz konusu olduğunda hepimizin sahip olduğu küçük ritüellere ışık tutan eğlenceli bir kampanyadır.
Yaramaz kızartma aşırma davranışları, evrensel bir deneyimdir; hepimizin ilgili olduğu bir şey… O halde neden bu içgörüden yararlanıp onunla biraz eğlenmeyesiniz?”
Geçen hafta Twitter’da yeni müşteriler kazanmak için bir “Fries Claims” avukatının tanıtım videosunun yanı sıra kızartma olaylarının yeniden oluşturulmuş görüntülerini içeren referanslar da dahil olmak üzere içerikle alay edildi.
Sosyal içeriğe ek olarak, video yanıtlarında kullanılmak üzere kupa, kırtasiye ve rozet gibi markalı ofis malzemeleri de dahil olmak üzere eksiksiz bir “Fries Claims” kurumsal kimliği üretildi.

Kampanya, The Sun’daki bir reklam da dahil olmak üzere bir dizi ulusal açıkhava afiş ve basın reklamıyla destekleniyor.

PR ajansı Ready10 ayrıca “kızartma hırsızlığı” deneyiminin zihinsel etkisini ve patatesleri aşıran zihinleri keşfetmek için bir psikologla çalıştı.

Künye
Yönetmen: Zack Langsdon
Prodüksiyon: Prodigious

Yaratıcı Ekip: Gina Ramsden ve Freya Purnell

Reklam Ajansı: Leo Burnett

PR Ajansı: Ready10

Medya Planlama ve Satın Alma: OMD

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Hiçbir şey Pot Noodle gibi dolduramaz

Pot Noodle, İngiltere’deki çukurların ciddi sorununu erişteyle çözüyor...

London Youth işverenlerin dikkatini sokak sanatıyla çekiyor

London Youth, gençlerin iş bulma mücadelesine dikkat çekmek için iş...

Öğrenciler sınav zamanlarında yalnız değil

Snickers, sınav dönemlerindeki öğrencilerin açlıkla savaşlarını yenmelerine yardımcı oluyor...