McDonald’s İsviçre’den vahşi arılar oteli

McDonald’s İsviçre’de biyolojik çeşitliliği destekleyen girişimlerine tahta billboard’lar üreterek devam ediyor.

Hepimizin bildiği üzere arıların yaşamını sürdürebilmesi toplumumuz için de önem taşıyor. Bu çerçevede McDonald’s’ın İsviçre’deki bazı franchise’larında biyolojik çeşitliliği desteklemek amaçlı yaptığı çalışmalardan daha önce bahsetmiştik. Bu girişim şu an vahşi arıları da kapsayacak şekilde genişletildi; İsviçre’deki vahşi arıların %30’unun tehdit altında olduğu tahmin ediliyor.

Yediğimiz yiyeceğin üçte birinin kaynağını arıların sağladığını hatırlatarak başlıyor video. Arıların barınacak yerlerinin olmaması sebebiyle bazı McDonald’s restoranlarının yeni billboard’lar üretmeye başladığının haberini veriyor.

Tahtadan yapılan billboard’lar aynı zamanda vahşi arılar için barınak işlevi görüyor, tüm McDonald’s franchise’ları kendi ‘arı oteli’ billboard siparişini mesajı uyarlayarak verebiliyor. McDonald’s billboard’ların arkasına yerleştirilmiş yaşam ortamları için JCDecaux ile iş birliği yapmaya başladı.

Altı adet arı oteli şu an Stockholm Järfälla’da canlı olarak test ediliyor ve ilkbaharda (2020) bu girişimin daha da yaygınlaştırılması umut ediliyor.

İsviçre McDonald’s Environmental Manager Henrik Nerell konu ile ilgili şöyle söylüyor: “Franchise sahiplerimizin konuya olan kişisel sorumluluk duygusundan doğan bu girişim, JCDecaux ile iş birliği sayesinde mümkün hale geldi. Uçan misafirlerimizi arı otellerimizde ağırlamak için heyecan duyuyoruz.”

Künye

Reklamveren: McDonald’s

Yaratıcı Ajans: NORD DDB

PR: Prime

Medya Ajansı: OMD

McDonald’s da ‘Oddly Satisfying’ (Garip Biçimde Tatmin Edici) videolar furyasına katıldı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.