artwork

McDonald’s insansız ilk şubesini açtı

1 ay önce

0

Fast food devi McDonald’s, ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Fort Worth şehrinde sadece robotların çalıştığı bir şube açtı. 

McDonald’s, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bulunan Fort Worth şehrinde robotlarla hizmet vermeye başladı. Şubeden gelen bir video, kısa sürede tüm sosyal medyada viral olarak milyonlarca insan tarafından izlendi.

Şirket, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda müşteri deneyimini iyileştirmek için bu sistemi denediğini ve teslimatların bir taşıma bandı yoluyla alındığını söyledi. Ayrıca açıklamalarda hizmetin yalnızca restoran dışında yemek yemek için olduğunu belirtildi ve hizmet detaylıca anlatıldı:

“Test restoranına adım attığınızda, ABD’deki geleneksel bir McDonald’s restoranından çok daha küçük bir yerde olduğunuzu fark edeceksiniz. Neden? İçerideki ve dışarıdaki özellikler, evde veya hareket hâlindeyken yemek yemeyi planlayan müşteriler içindir. Restoran içerisinde, kuryelerin siparişleri hızlı ve kolay bir şekilde almalarını sağlayan bir ‘teslim alma’ alanı var. Ayrıca müşterilerin sipariş verebildiği bir yer ve bu siparişleri almalarını sağlayan bir teslim alma rafı da bulunuyor. Dışında ise hem arabaya servis için hem de kuryelerin araçlarını koyması için park alanları var.”

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...