McDonald’s hayali arkadaşlara dikkat çekiyor

McDonald’s‘ın Noel kampanyası, restoranın #ReindeerReady marka konumlandırmasının beşinci yılına denk geliyor.

Reklam, bir kızın hayali arkadaşıyla ömür boyu süren ilişkisini konu alıyor. Kız ne kadar yaş alırsa alsın hayali arkadaşına olan inancı hiç bitmiyor.

Leo Burnett London imzası taşıyan “Imaginary Iggy” isimli TV reklamında ana kahramanımız Matilda’nın hayal gücü; mavi kürklü, çizgili çorapları ve boynuzları olan Iggy adındaki sevimli bir karaktere can veriyor.

Iggy ve Matilda, şenlikli kutlama anlarının büyüsüyle bağ kurar ancak Matilda yaş aldıkça ve Noel kutlamalarına olan hevesi azaldıkça, Iggy ile olan ilişkisi de zayıflar. Ancak reklamın sonuna doğru Matilda onu gardırobunda bulur ve arkadaşlarının arasına katarak tekrar ilişkilerini güçlendirir. Cyndi Lauper’ın Time After Time şarkısı, bu duygusal reklama eşlik ediyor.

“Nihayetinde yaptığımız her işte, özellikle Noel için çalışırken, insanları harekete geçirmek ve onlara bir şeyler hissettirmek istiyoruz. Müzik, yaptığımız her şey için son derece önemli. Büyük ölçüde öznel olduğunu biliyorum ancak birinin bir anda bir şeyler hissedip hissetmediğini görmenin en inanılmaz tepkisel yollarından biri.” diyor Leo Burnett Global Kreatif Direktörü Chaka Sobhani.

Sözlerine şöyle devam ediyor: “Matilda, Iggy’yi tekrar dışarı çıkarmak için dolaba gittiğinde [müzik] coşkulu bir hal alıyor. Çocuklardan ebeveynlere, gençlere ve yaşlılara kadar mümkün olduğunca çok insana hitap etmesini umuyoruz. En önemlisi, bir şekilde Noel’in büyüsünü yakalamasını umuyoruz ve bunu başardıysak, inanılmaz gurur duyacağım.”

McDonald’s Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Michelle Graham-Clare: “Pek çok insanın bu büyük güne yaptığı yolculuğun bir parçasıyız – aileyle bir araya gelme yolundaki Arabaya Servis’ten, Noel gecesinden sonra uyanılan sabah yenilen McMuffin’e ve Noel arifesinde mağazada verilen Ren Geyiği İkramlarına kadar…

Platform, bize ve Leo Burnett’teki ortaklarımıza, yaratıcılığımızla büyülü hikayeler anlatarak bu yolculuğu geliştirmemize izin verdi ve bu yıl da öyle devam edecek.” dedi.

Önceki yıllardaki Reindeer Ready Hub da yeniden 1 Aralık’ta faaliyete geçirilecek. Leo Burnett tarafından oluşturulan oyunlar, aktivasyonlar ve deneyimleri kapsıyor.

Ebeveynler, bir ren geyiğinin evlerine girdiği ve çocuklarının bıraktığı “ren geyiği ikramlarını” yediği anı yakalamak için AR’ı kullanabilecek, videoyu çocuklarıyla paylaşabilecek. “Nasıl yapılır?” videoları, boyama sayfaları ve oyunlar gibi yaratıcı günlük içeriklerle birlikte 25 günlük bir geri sayım olacak.

360 derece kampanya, Red Consultancy tarafından desteklenen bir aylık PR ve influencer aktivasyonlarını kapsıyor. Ayrıca kampanyayı destekleyen sosyal filtreler, Leo Burnett ve Linneys tarafından üretilen Iggy, Iggy Noel ağacı süsleri ve Iggy tulumlarıyla birlikte insanları dans etmeye davet edecek.

Leo Burnett ve The Marketing Store iş birliğiyle, tamamen hayal gücünün gücüyle ilgili bir hikaye içeren bir Happy Meal kitabı ve sesli kitap üretildi.

Reklamdaki şarkı da indirilebiliyor; her satıştan 10p, McDonald’s yardım ortağı FareShare’e gidiyor. Bu ortaklığın bir parçası olarak McDonald’s, ihtiyacı olan ailelere beş milyon öğüne eş değer bir tutar da ödeyecek.

Künye

Yaratıcı Ajans: Leo Burnett London

Yaratıcı Ekip: Cristina Rosique Gomez, Amy Bushhill

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.