Site icon Campaign Türkiye

McDonald’s, Dünya Kupası için çeşitli aktivasyonlar düzenliyor

Aktör Jason Sudeikis, TikTok yıldızı Khaby Lame, Koreli pop grubu Itzy ve Twitch yayıncısı Edwin Castro, McDonald’s‘ın Fifa 2022 Dünya Kupası reklamında rol aldı.

Fast food zincirinin bugüne kadarki en büyük global kampanyası olan “McDonald’s’a gitmek istiyorum” Wieden & Kennedy New York imzası taşıyor.

Futbol ve McDonald’s’ın dünyanın neresinde olursa olsun insanları bir araya getirdiği fikrine dayanan kampanya, ilk kez 75’ten fazla pazarda aynı anda yayına girecek.

Marka bir açıklamada şunları söyledi: “Bu küresel yaklaşımın büyüsü; futbol taraftarları dünyasını birleştirici bir aktivasyon yoluyla bir araya gelmeye davet ederken, turnuvayı yerel kültürlerine özgü şekillerde deneyimlemelerine izin vermesidir.”

Film, 10 dil ve dört lehçeyi kapsıyor. “Her sahnenin temsil ettiği hayranlar için benzersiz ve özgün olmasını sağlamak” amacıyla dünya çapında dört farklı yerde çekildi.

Çalışma, dünya çapında çeşitli aktivasyonlar tarafından destekleniyor. Örneğin; Kanada 36 yıldır ilk kez Dünya Kupası’nda yer alıyor, bu nedenle McDonald’s oyunda her kırmızı veya sarı kart olduğunda promosyon kodları sunacak. Bu, Orta Doğu’da maçlarda gösterilen kırmızı kartları görmeye teşvik etmeyle genişletilecek. Hayranların ücretsiz patates kızartması alabilmek için gördüklerinde bir fotoğraf çekmesi ve üzerine patates kızartması çizmesi gerekecek.

McDonald’s UK, insanları ücretsiz futbol seanslarına kaydolmaya teşvik etmek amacıyla İngiltere ve Galler erkek & kadın takımlarından oyuncularla iş birliği yapıyor. Ünlü futbol taraftarları ve uzmanlar da sınırlı sayıda üretilen ambalajlarda yiyecek teslim etmek üzere görevlendirildi.

İngiltere kolu, yemek ihtiyacı olan aileler için gıda yoksulluğu derneği FareShare ile ortaklık kuruyor.

Çin’de ise insanların zaman farkından dolayı McDonald’s teslimatlarını yapan bir “midnight riders” ekibi olacak.

Künye

Yaratıcı Ajans: Wieden & Kennedy New York

Reklam Yazarı: Macie Soler-Sala

Sanat Yönetmeni: Dan Kenneally

Yönetmenler: Alan Yang ve Darius Marder

Prodüksiyon: Caviar

Medya Ajansı: OMD EMEA

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version