McDonald’s arılara sahip çıkıyor

Dünya üzerindeki en küçük McDonald’s’ı hakkındaki söylentiler, burger bile hazırlamadığı yönünde. Aslında patates kızartması, shake ve McRibs yok; sadece bal var. Bu nedenle en küçük McDonald’s aslında bir arı kovanı.

McDonald’s, İsviçre’deki restoranlarının birkaçının çatılarında arı kovanları olduğunu fark etti. Bu girişim, yerel olarak sadece bir restoran ile başladı ancak şu anda ülke genelinde büyüyor. McDonald’s İsviçre’nin sürdürülebilirlik çalışması olan bu girişimi kutlamak için katılan restoranların sayısı artıyor.

Arı nüfusu dünya çapında düşüş gösteriyor ve bu, polen taşıyıcıların polen yaymaya devam etmelerine yardımcı olmak için gösterilen bir çaba.

Bu çabaları kutlamak için Nord DDB, dünyanın en küçük McDonald’s’ının nasıl gözükebileceğini anlatan McHive isimli bir arı kovanı yarattı. Arılar, kovana ana girişten giriyor ve restoran ayrıca McDrive ve dışarıda oturma alanına da sahip.

McHive, set tasarımcısı Nicklas Nilsson tarafından tasarlandı ve yapıldı. 21 Mayıs’ta açık artırma ile 10,000$’dan fazlasına satıldı.

“Sürdürülebilirlik çalışmalarımıza katkıda bulunan bu işe kendini adamış birçok franchise’ımız var ve bu, çatılardaki arılar gibi güzel fikirleri güçlendirmek için büyüklüğümüzü kullanabiliyor olmak iyi hissettiriyor. Bu minyatür McDonald’s, franchising alan Christina Richter’ın girişimine hediyedir.” diyor McDonald’s İsviçre Pazarlama Direktörü Christoffer Rönnblad.

Künye

Reklamveren: McDonald’s

Ajans: NORD DDB

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.