Site icon Campaign Türkiye

McCann ve Grey London’da yeni atamalar gerçekleşti

McCann ve Grey London’da üst düzey yeni atamalar gerçekleşti. McCann New York, Suresh Raj‘ı büyüme sorumlusu olarak görevlendirdi. Raj, McCann New York’ta yeni iş ve büyüme stratejisini denetleyecek, CEO Amber Guild’e rapor verecek ve global büyüme sorumlusu Michelle Tang ile yakın iş birliği içinde çalışacak.

Guild yaptığı açıklamada: “Suresh’i McCann New York topluluğuna davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Suresh’in büyümeyi teşvik etme konusunda kanıtlanmış bir geçmişi var ve yaratıcılığın gelişebileceği kapsayıcı ve eşitlikçi bir ortamı teşvik etme konusunda aynı tutkuyu paylaşıyor. Burada inanılmaz bir liderlik ekibine katılıyor ve birlikte neler başaracağımızı görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz yıl McCann New York, Campaign ABD’de Yılın Büyük Ajansı seçilmişti.

Grey London, başkan olarak görevi devralması için Grey’in ana şirketi WPP’nin Küresel Strateji Uzmanı Conrad Persons’ı atadı. Persons, Grey’in küresel CEO’su Laura Maness’e rapor verecek ve baş strateji sorumlusu Tarek Sioufi ve CCO David Wigglesworth ile birlikte çalışacak. Gray’in bir CCO atama planı yok.

Campaign UK ile yaptığı röportajda Maness, bir ajans kurma deneyimi ve “girişimci ruhu” nedeniyle bu rol için Persons’ı seçtiğini söyledi.

Aynı zamanda, Grey’in gelecek vizyonunun “kültürü şekillendiren ve insanların yaşamlarını zenginleştiren dünyanın en girişimci, yaratıcı şirketi ve topluluğu” olmak olduğunu açıkladı.