artwork

McCann ve Grey London’da yeni atamalar gerçekleşti

2 ay önce

0

McCann, Suresh Raj; Grey London’da ise Conrad Persons ile anlaştı

McCann ve Grey London’da üst düzey yeni atamalar gerçekleşti. McCann New York, Suresh Raj‘ı büyüme sorumlusu olarak görevlendirdi. Raj, McCann New York’ta yeni iş ve büyüme stratejisini denetleyecek, CEO Amber Guild’e rapor verecek ve global büyüme sorumlusu Michelle Tang ile yakın iş birliği içinde çalışacak.
Pictured: Suresh Raj. (Photo credit: McCann, used with permission)

Guild yaptığı açıklamada: “Suresh’i McCann New York topluluğuna davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Suresh’in büyümeyi teşvik etme konusunda kanıtlanmış bir geçmişi var ve yaratıcılığın gelişebileceği kapsayıcı ve eşitlikçi bir ortamı teşvik etme konusunda aynı tutkuyu paylaşıyor. Burada inanılmaz bir liderlik ekibine katılıyor ve birlikte neler başaracağımızı görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz yıl McCann New York, Campaign ABD’de Yılın Büyük Ajansı seçilmişti.

Grey London, başkan olarak görevi devralması için Grey’in ana şirketi WPP’nin Küresel Strateji Uzmanı Conrad Persons’ı atadı. Persons, Grey’in küresel CEO’su Laura Maness’e rapor verecek ve baş strateji sorumlusu Tarek Sioufi ve CCO David Wigglesworth ile birlikte çalışacak. Gray’in bir CCO atama planı yok.

Campaign UK ile yaptığı röportajda Maness, bir ajans kurma deneyimi ve “girişimci ruhu” nedeniyle bu rol için Persons’ı seçtiğini söyledi.

Aynı zamanda, Grey’in gelecek vizyonunun “kültürü şekillendiren ve insanların yaşamlarını zenginleştiren dünyanın en girişimci, yaratıcı şirketi ve topluluğu” olmak olduğunu açıkladı.

Persons, kariyerinin büyük bölümünde WPP’de çalıştı ve 2001’de yaratıcı strateji uzmanı olarak Ogilvy’ye katıldı. 2006’da New York’ta kurucu üye olarak Clear M&C Saatchi’ye geçti ve stratejiden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştı.

2010 yılında Londra’da bir strateji ajansı olan Mash’in kurucu ortağı oldu. Ayrıca New York’ta bir üs açtı. Persons, Mash’te Johnson & Johnson, Samsung, Unilever, PepsiCo, Vodafone ve Warner Music Group gibi müşterilerle çalıştı.

Mash, 2018 yılında WPP tarafından satın alındı. Bunun ardından Persons, holding grubunun araştırma şirketi Kantar’da küresel müşteri lideri haline geldi.

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye’de Üst Düzey Atama

Tuğba Tuğman, GroupM Türkiye’nin yeni Chief People Officer’ı olarak atandı....

GroupM Türkiye’de üst düzey atama

Zafer Tipigil, EssenceMediaCom’un yeni CEO’su olarak atandı...