McCann İstanbul Instagram konkuru sonuçlandı

Pek çok ajans, oluşturdukları stratejiler doğrultusunda müşterilerinin sosyal medya hesaplarını sorunsuz bir şekilde yönetirken aynı özveriyi kendi hesaplarının yönetiminde gösteremez. Aynı durumla karşı karşıya kalan McCann İstanbul da çok uzun zamandır sıkıntısını çektiği bu konuya kendi içinde düzenlediği bir konkur ile çözüm buldu.

Konkurda “McCann İstanbul’un Instagram hesabı nasıl bir konsepte sahip olmalıdır?’’ briefini alan ajans çalışanlarına üç hafta süre verildi. Yaratıcı ekipten servis görevlisine kadar, tüm ajans çalışanlarına açık olan bu yarışmada McCann’in global mottosu olan ‘Truth Well Told’u kapsayacak şekilde geliştirilen konseptler farklı yaklaşımlarla sunuldu. Kazanan ekibin ödülü ise Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinden Budapeşte’deki Sziget Festivali’ne iki kişilik bilet ve tüm masrafların McCann İstanbul tarafından karşılanmasıydı.

McCann İstanbul içerisinde oluşturulan jürinin “gizli” oylaması sonucu seçilen birinci ekip, 19 Haziran Cuma günü açıklandı. Yarışmayı kazanan ekip, 10-17 Ağustos tarihleri arasında Sziget’e uçacak ve festivalin tadını doyasıya çıkartacaklar.

Kazanan konsept ve az farkla ödülü kaçıran konseptler ise çok yakında McCann Istanbul Instagram hesabında!

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.