McCann Health #HopeStems ile bağımlılığa değiniyor

McCann Health, #HopeStems ile bağımlılığın ahlaki bir zayıflıktan ziyade kronik bir beyin hastalığı olduğunu ve etrafındaki stigmayı azalttığını vurguluyor.

Kâr amacı gütmeyen Shatterproof ve McCann Health #HopeStems kampanyasının lansmanını yaptı. McCann Health; bağımlılığın ahlaki bir zayıflık değil, bir hastalık olduğunu göstermek için dev bir beyin yaptı. Ajans daha fazla insanın yardım alabilmesini umduğu bu kampanya ile bağımlılığın koşullarını sanatsal bir yolla gösteriyor.

Ajans, New York‘taki Bryant Park‘ta kâr amacı gütmeyen kuruluş Shatterproof’un #HopeStems kampanyası için bir sanat enstalasyonu yarattı. Macy’s Flower Show‘un hemen dışında yer alan tesiste, 9.000 karanfilin bir araya getirilerek çiçek bir beyin oluşturuldu. Beyine, opioidlerin neden olduğu değişiklikleri gösteren, yaklaşık 200 el yapımı kağıttan haşhaş yavaş yavaş eklendi. Beynin toparlanma yeteneğini temsilen, lansmana gelen ziyaretçilerden tek seferde bir tane haşhaş çıkarması isteniyor.

New York’taki McCann Health Yaratıcı Direktörü June Laffey: “Bu kampanya yalnızca insanların afyon türevi bağımlılığı hakkında düşünme şeklini değiştirmeye değil, aynı zamanda da hayat kurtarmayı amaç ediniyor. Opioid bağımlılığı bir zayıflık değil, beyni değiştiren bir hastalık. Bunu ispatlayacak bir bilim var. Hepimiz tek bir ağızla konuşursak, insanlar tedavi arayacak ve daha çok hayat kurtarılacak.” açıklamasında bulundu.

KÜNYE

Reklamveren: Shatterproof

Reklam Ajansı: McCann Health

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.