artwork

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

1 yıl önce

0

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla yaralama suçlarına dikkat çekiyor

Bıçakla yaralama suçlarına karşı duran suç örgütü The Ben Kinsella Trust, M&C Saatchi ve Clear Channel ile birlikte bu yıl Anneler Günü’nde (19 Mart) bu suçlara ilişkin farkındalığı artırmak için yapay zekayla güçlendirilmiş yenilikçi bir kampanya başlatıyor.Kampanya, İngiltere’de bıçaklı suçların azalmasını savunurken, bir yandan ambulans geçerken bir annenin aklından geçen düşünceleri vurgulamayı amaçlıyor. Bu yılki lansman, geçen yıl Anneler Günü’nün yaklaştığı zamanlarda 315 kişinin bıçaklanma kaynaklı yaralanmalarla hastaneye kaldırılmasından sonra gerçekleşti.

M&C Saatchi ve Clear Channel, dünyada bir ilk olarak tanımladıkları girişimde, ambulans sireninin sesini anlamak üzere eğitilmiş bir makine öğrenimi sistemi geliştirmek için birlikte çalıştı.

Teknoloji, İngiltere’deki şehirlerde açıkhava otobüs duraklarına kurulacak. Kampanya ayrıca organik sosyal medya etkinliğinden ek destekle birlikte yaklaşık 1.000 canlı dijital reklam panosu ve Adshel’i* kapsayacak.

Akıllı posterlerin birinin yanından her ambulans geçtiğinde, ambulansın sireni kurulumu tetikleyerek annelerin bıçaklama suçlarıyla ilgili paylaştığı sert diyalogları sergileyecek.

Clear Channel Head of Creative Delivery Jonathan Acton: “Makine öğrenimini kullanarak DOOH otobüs duraklarının metnini bir siren ‘duyduklarında’ değişecek şekilde uyarlanmasını sağladık. Bu önemli kampanya mesajını daha önce hiç yapılmamış dinamik bir şekilde hayata geçirmek ve yoldan geçenlerin gerçekten ilgisini çekmek için teknolojiyi kullanıyoruz.” dedi.

The Ben Kinsella Trust Kurucusu Brooke Kinsella, hayır kurumunun bu yılki hedefleri hakkında şunları söyledi: “Bu yenilikçi kampanya genç erkeklere ulaşacak ve kararlarının yaratacağı etki hakkında düşünmelerini sağlayacak. Böylece sevdiklerine güvenecekler ve bıçak taşımayacaklar.”

*: Yoğun trafiğin olduğu yerlerde, ana caddelerde, otobüs duraklarında ve yayanın yoğun olduğu bölgelerde görülen 6 sayfalık klasik yol kenarı ağı (Clear Channel’a ait bir hizmet).


Künye
Mid-Weight Producer: İhsan Kemal
Yaratıcı Ekip: Sara Mullane, Becky Brice ve Nathan Bunting

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...