artwork

M&C Saatchi Group marka arzusunu tetikleyen nedeni arıyor

1 sene önce

0

M&C Saatchi Group‘un büyüme ve veri stratejisi danışmanlıkları Clear ve Fluency, Brand Desire Engine ile marka arzusunu neyin harekete geçirdiğini analiz etmek için yapay zekanın gücünden yararlandı.

Araç, psikolinguistik analiz ve makine öğrenmesi yoluyla, markaların neden ve nasıl büyüdüğünü belirlemek için sekiz yapay zeka ve bir milyardan fazla veri noktası kullanıyor.

Ardından, markaların tarihsel performansını ve ticari potansiyellerini değerlendirmek için halka açık performans verilerini kullanıyor.

The Engine, marka arzusu tüketicilerin davranışlarında ortaya çıktıkça gerçek zamanlı olarak benzersiz itici güçleri belirleyebilecek. Bu bilgiyle pazarlama şefleri, markanın tüm potansiyeline ulaşabileceği bilinçli stratejiler geliştirebilirler.

Clear M&C Saatchi Baş Strateji Sorumlusu Rhonda Hiatt: “Marka arzusu hem marka hem de ticari değer oluşturmada sahip olduğumuz en kuvvetli itici güçtür. Artık bize marka arzusunu nasıl oluşturacağımızı söylemek için içgüdülere veya tahminlere güvenmek zorunda değiliz.

Bunun yerine, tüm dünyanın her gün ortaya koyduğu bilgileri yakalamamız; bunları net, ticari ve eyleme dönüştürülebilir bir şey haline getirmemiz gerekiyor. Bu, çevremizdeki dünyanın değiştiği kadar hızlı gelişen, uyarlanabilir marka stratejileri oluşturmamıza olanak tanır.”

Fluency M&C Saatchi Kurucu Ortağı ve Baş Strateji Sorumlusu Tim Spencer: “Her etkileşim ve işlem, bize insanların gerçekte nasıl davrandıkları konusunda gerçek bilgiler veren yeni veriler üretir.

Markalar yalnızca ortak bilincimizde var olmakla kalmıyor, aynı zamanda muazzam ölçekte kodlanıyor. Makine öğrenimi ve yapay zekadaki önemli gelişmeler, bu verileri şimdiye kadar mümkün olmayan şekillerde yorumlamamıza ve kullanmamıza yardımcı oluyor. Dünyanın en yaratıcı iş liderlerinden bazılarının Brand Desire Engine ile neler yapabileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...